Pārlekt uz galveno saturu
Par mums medijos

Diskusijā par medicīnisko pakalpojumu kvalitātes sistēmu un pacientu drošību Latvijas Radio 1 raidījumā Kā labāk dzīvot piedalījās Veselības inspekcijas Stratēģiskās plānošanas un attīstības departamenta vadītāja Evija Palčeja, Austrumu slimnīcas būvniecības nodaļas vadītājs Edgars Pudzis un RSU SVI direktora vietniece, Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas priekšsēdētāja Daiga Behmane.

Pacientu drošība ir viens no veselības aprūpes kvalitātes kritērijiem. Patlaban Latvijā nepilnvērtīgas profilakses un veselības risku dēļ katru gadu tiek zaudēts tūkstošiem dzīvību, kas liecina, ka pašreizējā sistēmā nepieciešami uzlabojumi.

Pacientu drošība ir sistēmisks jautājums, ko raksturo ne tikai hospitālās infekcijas, bet arī resursi, medicīnisko pakalpojumu pieejamība un pacientu virzība starp ārstēšanas posmiem. Pašreiz Latvijā nav sistematizētas kvalitātes kontroles medicīniskās aprūpes jomā, tomēr mērķis ir līdzīgi vairākām attīstītām Eiropas valstīm pāriet uz integrēto veselības aprūpi, kurā katrs veselības aprūpes sniedzējs zinātu savu lomu medicīniskās aprūpes kvalitātes nodrošināšanā.