Preses relīzes

Šodien, 9. novembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Satversmes sapulces laikā notika rektora vēlēšanas. Tajā par RSU jauno rektoru ievēlēja profesoru Aigaru Pētersonu.

Satversmes sapulces laikā tika izdalīti 118 vēlēšanu biļeteni, no kuriem, atverot balsošanas urnas, par derīgiem tika atzīts 118. Par profesoru Aigaru Pētersonu nobalsoja 85 Satversmes sapulces dalībnieki, savukārt par profesoru Jāni Vētru – 33 Satversmes sapulces pārstāvji.

RSU rektoru uz pieciem gadiem ievēlē universitātes Satversmes sapulce, kura sastāv no 130 augstskolas pārstāvjiem, to skaitā 26 studentiem. Par rektoru ievēlē to kandidātu, par kuru klātesošie ir atdevuši vairāk nekā pusi balsu. Saskaņā ar Augstskolu likuma 17. pantu, augstskolas ievēlēto rektoru vēl apstiprina Ministru kabinets. Rektors amata pienākumus sāk pildīt pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā.

Ar katra kandidāta piedāvājumu, CV un video no tikšanās reizēm ar darbiniekiem un studentiem var iepazīties speciālā sadaļā RSU mājaslapā.