Atzinība
Darbiniekiem

Piektdien, 9. oktobrī, svinot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošo pašpārvaldes 27. dzimšanas dienu, notika ikgadējā Gada balvas Zelta pakavs pasniegšanas ceremonija. Šogad tā tika pasniegta desmit nominācijās. Balva nominācijā Gada inovācija tika pasniegta pirmo reizi.

Kaut arī krāšņais pasākums noritēja 168 dienas vēlāk, nekā tas bija iecerēts, piektdienas vakarā VEF Kultūras pils kamerzālē pulcējās Studējošo pašpārvaldes padomes un valdes pārstāvji, aktīvisti, vecbiedri, kā arī universitātes vadība un lūgtie viesi no citām studentu pašpārvaldēm.

Nominācijā Gada aktīvists tika apbalvots Edvards Rainers Krūmiņš, kas palīdzējis tapt gandrīz katram pašpārvaldes projektam pagājušajā gadā. Nominācijā Gada zinātniskais pulciņš studenti īpaši novērtēja Ievas Pitkēvičas vadīto Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātnisko pulciņu, kurā pulciņa tradīcijas savijas ar inovatīvām idejām. Nominācijā Gada iedvesma tika apbalvoti studentu starptautiskās zinātniskās konferences Health and Social Sciences organizatori, kas lielāko projektu pašpārvaldē kā komanda dažu nedēļu laikā spēja pielāgot tā brīža situācijai pasaulē.

Ik gadu pašpārvalde pateicas saviem lielākajiem atbalstītājiem, kas palīdz dažādu pasākumu un projektu nodrošināšanā. Šogad par Gada atbalstītāju tika atzīts MikroTīkls, kas neatteica palīdzību RSU studentu starptautiskajai konferencei, kas notika COVID-19 krīzes sākumposmā. Nominācijā Gada vecbiedrs triumfēja 2018. gada priekšsēdētāja Linda Skulme, kas nekad neatsaka palīdzīgu roku un sniedz padomus, kad vien tas ir nepieciešams.

Šogad pirmo reizi ieviestajā nominācijā Gada inovācija tika izvirzīti jaunieviesumi, uzlabojumi vai projekti, kas progresīvi ietekmējuši studējošo labklājību. Šajā nominācijā uzvarēja Jauno biedru seminārs, kas ieguvis jaunu veidolu un saturu, saglabājot vien agrāko pasākuma mērķi un nosaukumu. Nominācijā Gada draugs balva tika pasniegta prof. Tatjanai Koķei, kas bijusi atslēgas persona studentu problēmu risināšanā.

Par Gada izaugsmi apbalvota sociālā virziena vadītāja Anna Kricka. Savas gaitas pašpārvaldē viņa sāka ar projektu Zaļā nedēļa un turpināja ar nebeidzamu atbalstu studējošajiem dažādos veidos: panāca printeru izvietošanu dienesta viesnīcās, palīdzēja uzlabot dienesta viesnīcu vidi, turpināja diskusijas par datubāzu pieejamību, kā arī panāca, ka studentiem ir pieejams psiholoģiskais atbalsts tad, kad tas visvairāk ir nepieciešams.

Nominācijā Gada ķeza vienmēr tikuši izvirzīti tādi jautājumi, kas studentiem gada laikā radījuši galvassāpes un raizes. Šogad šajā nominācijā bija četri nominanti. Studenti nobalsoja par Veselības ministriju un 6. klīniski praktisko gadu, kas iesācies pirms gada paralēli medicīnas programmas uzlabojumiem. Diemžēl arī pēc vairākām diskusijām starp Veselības ministriju un RSU nav panākti nekādi kompromisi nedz par definējumu studējošajiem ārstniecības iestādēs, nedz mērķstipendijām studējošajiem, kas palīdz šajos īpaši grūtajos laikos.

Nominācijā Gada pakavs ik gadu tiek izvirzīti dažādi veikumi un projekti, kas sevi ir pierādījuši īpaši veiksmīgi. Šogad balvu ieguva Studējošo sadarbības memorandi ar fakultātēm, kuros tika iekļauti vairāki punkti, kurus fakultātes solās pilnveidot un ieviest ikdienas dzīvē, paaugstinot studiju kvalitāti. Parakstītie memorandi ir sākums jaunai un kvalitatīvai sadarbībai starp studējošajiem un universitāti, lai sasniegtu kopīgo mērķi par studiju kvalitātes uzlabošanu.