Pētniecība
Rezidentūra

Līdz 17. februārim Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti, maģistranti un rezidenti var pieteikties pētniecības un inovāciju grantiem, kuru mērķis ir motivēt iesaistīties pētniecībā. Viss, kas tev nepieciešams, ir ideja un plāns savam pētnieciskajam darbam vai biznesa projektam! Piesakoties grantiem, iespējams iegūt līdz pat 4000 eiro lielu finansējumu sava pētījuma realizēšanai.

“Iesaistoties pētniecībā, tu vari paplašināt savu redzesloku un iegūt praktisko pieredzi savā izvēlētajā studiju jomā,”

skaidro RSU Studējošo pašpārvaldes zinātnes virziena vadītāja Līga Pūsepa. “Turklāt zinātniski pētnieciskais darbs attīsta kritisko domāšanu, kas ir ļoti svarīga, īpaši šajā tehnoloģiju laikmetā.”

Pieteikties grantiem var RSU pilna un nepilna laika klātienes pamatstudiju studenti, maģistranti un rezidenti. Pamatstudiju un maģistra līmeņa studenti grantiem var pieteikties, veidojot komandu, kurā ir divi līdz pieci dalībnieki, savukārt rezidenti var pieteikties individuāli vai komandā līdz pieciem cilvēkiem.

rsu_studentu_petniecibas_un_inovaciju_granti07022023-02.jpg

Komandai pašai jāpiesaista vismaz viens mentors (konkrētās jomas speciālists), un pirms pieteikuma sūtīšanas visi iesniedzamie dokumenti jāsaskaņo ar savu mentoru.

Grants sniedz finansējumu materiālu, reaģentu iegādei, projekta realizācijai nepieciešamo pakalpojumu apmaksai, kā arī reprezentācijas izdevumiem, tostarp komandējumiem, kas paredzēti granta idejas prezentācijai, uzstāšanās zinātniskajā konferencē vai granta pētījumu rezultātu publicēšanai.

“Šis finansiālais atbalsts ir lieliska iespēja veidot kvalitatīvu pētījumu, kad visu uzmanību vari pievērst pētniecībai un nedomāt ar finanšu izdevumiem, kas rodas pētījuma laikā,”

uzsver RSU Studējošo pašpārvaldes zinātnes virziena vadītāja Līga Pūsepa.

Kopš 2021. gada, kad RSU sāka piešķirt studentu pētniecības un inovāciju grantus, kopumā saņemti apmēram 40 pieteikumi – gan no 2 līdz 5 lielām studentu komandām, gan individuālie pieteikumi no rezidentiem. “Esam ļoti priecīgi par kuplo pieteikumu skaitu katrā uzsaukuma reizē, tomēr pieprasījums ir lielāks, nekā spējam atbalstīt, tāpēc aktīvi strādājam pie finansējuma piesaistīšanas, lai spētu maksimāli veicināt pētniecības attīstību studējošo vidū,” piebilst Līga Pūsepa.

Ja rodas jautājumi, sazinieties ar RSU Studējošo pašpārvaldes Zinātnes virziena vadītāju Līgu Pūsepu e-pastā: liga[pnkts]pusepaatrsu[pnkts]lv (liga[dot]pusepa[at]rsu[dot]lv).