Darbiniekiem
Pētniecība
Zinātnes nedēļa 2019

1999. gada 26. februāri var uzskatīt par nozīmīgu pagrieziena punktu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnes dzīves organizēšanā, jo tieši šajā datumā notika pirmā RSU medicīnas nozares zinātniskā konference. Tās iniciatore bija prof. Iveta Ozolanta.

Pulss_1999.jpg

Zinātniskās konferences atvēršanas pasākums notika Pasaules Tirdzniecības centrā, bet 16 sekciju sēdes – RSU galvenajā ēkā Dzirciema ielā 16. Tika prezentēti 111 zinātniskie referāti, no tiem 50 mutiski un 61 stenda referāts. Piedalījās vairāk nekā 700 dalībnieku – RSU docētāji, studenti un rezidenti.

Konference plaši atspoguļota

Pēc konferences tika izdots zinātnisko rakstu krājums un tās norise plaši tika atspoguļota tā laika medijos – LETA, BNS, TV-3, Neatkarīgajā Rīta Avīzē, Rīgas Balsī un Latvijas Radio. Pēc konferences plenārsēdes notika arī preses konference, kurā uz žurnālistu jautājumiem atbildēja rektora v. i. Vitālijs Zirdziņš, zinātņu prorektore Iveta Ozolanta un konferences rīcības komitejas priekšsēdētājs profesors Jānis Vētra.

Augstu novērtēts notikums

Toreizējais RSU rektora v. i. docents Vitālijs Zirdziņš 1999. gadā uzsvēra: "Šo pasākumu uzskatu par ļoti svarīgu notikumu mūsu augstskolas attīstības vēsturē, jo tā ir jauna ievirze tam, ka vajadzētu ne tikai veikt konkrētus zinātniskus darbus, bet arī – kā ar tiem periodiski iepazīstināt ne tikai savas specialitātes pārstāvjus, bet arī plašāku medicīnas sabiedrību."

"Konference bija zinātniskie svētki RSU, un ceru, ka tā kļūs par tradīciju", pēc konferences atzina mācību prorektors prof. Jānis Zaļkalns. "To vērtēju kā ļoti nozīmīgu notikumu augstskolas dzīvē. Gan plenārsēdē, gan sekciju sēdēs dzirdētie referāti bija ļoti aktuāli, mūsdienīgi. Ļoti iepriecināja studējošo lielā interese par  zinātniskajām norisēm RSU."

Zinātne pārmaiņu krustcelēs

Augstskolā pagājušā gadsimta 90. gadu beigas bija pārmaiņu laiks, kad notika pāreja no vecā nosaukuma (Latvijas Medicīnas akadēmija) uz jauno – Rīgas Stradiņa universitāte. Arī toreiz zinātnes un pētniecības dzīve augstskolā ritēja aktīvi, neskatoties uz diezgan ierobežoto zinātnes finansējumu valstī kopumā.

Tobrīd RSU pētnieki piedalījās 46 zinātniskajos projektos un trijās valsts nozīmes programmās. Notika sadarbība ar 26 valstīm, un visvairāk zinātnisko sadarbības projektu RSU tobrīd bija ar Vāciju (20), Zviedriju (11), Lietuvu (10) un ASV (9).

Tālāk...

RSU zinātniskā konference turpmāk notika katru gadu, izņemot 2001. gadu, kad visi RSU spēki tika veltīti 4. Pasaules latviešu ārstu kongresa organizēšanai. Kopš 2007. gada konference notiek divas dienas, pirms tam tikai vienu dienu.

RSU zinātniskās konferences FOTO GALERIJAS