Preses relīzes

Otrdien, 20. februārī, plkst. 18.30 Kalnciema kvartālā (Rīgā) tiks prezentēts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes studentu blogs un foto izstāde “Leduszeme”, kas ir tapuši pētījuma par latviešu kopienu Islandē ietvaros. Pasākumā notiks antropologu diskusija, kurā tiks apspriesti pētījuma secinājumi un sabiedrībā izplatītie mīti par migrāciju. Pasākumā ir aicināti piedalīties visi interesenti.

“2017. gada jūnijā komunikācijas, multimediju un fotogrāfijas studenti no RSU devās ekspedīcijā uz vairākām Islandes pilsētām, lai tiktos ar tur dzīvojošajiem latviešiem un dokumentētu viņu stāstus un pārdomas. Studentu mērķis bija uz šī piemēra dziļāk izprast migrācijas kontekstu, motīvus un vietu mūsdienu pasaulē. Diskusijā studenti kopā ar antropologiem spriedīs par to, vai pētījuma rezultāti apstiprina sabiedrībā izplatītos stereotipus par migrācijas cēloņiem,” stāsta diskusijas vadītāja, RSU Komunikācijas fakultātes asociētā profesore Ilva Skulte.

Diskusijā piedalīsies RSU Komunikācijas studiju katedras maģistra studiju programmas “Antropoloģija” docētāji – doc. Agita Lūse un Ieva Puzo –, RSU bakalaura studiju programmas “Fotogrāfija” studente Adelīna Draviņa un Islandes latviete, sociālā darbiniece Zane Brikovska.

Pasākumā būs apskatāma arī pop-up izstāde, kurā Islandes ainavas, sadzīve un latvieši Islandē ir dokumentēti trīs RSU studentu un absolventu – Adelīnas Draviņas, Renātes Šnores un Lindas Ansones – fotogrāfijās.

Papildu informācijai