Attīstība

Ceturtdien, 17. martā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas un antropoloģijas institūtā jeb anatomikumā (Kronvalda bulvārī 9) notika renovēto telpu un jaunā anatomijas mācību galda (disekcijas galda) prezentācija.

virtulais-sekciju-galds-prezentacija-rsu-01-lead.jpg

Prezentācijā piedalījās veselības ministrs Guntis Belēvičs, bijusī veselības ministre un ārste Ingrīda Circene, RSU rektors prof. Jānis Gardovskis, Anatomijas un antropoloģijas institūta direktore prof. Māra Pilmane, RSU attīstības prorektors Toms Baumanis un Anatomijas un antropoloģijas institūta Morfoloģijas katedras docente Dzintra Kažoka.

RSU ilgtermiņa attīstības stratēģija paredz studiju infrastruktūras modernizēšanu un jaunāko IT tehnoloģiju ieviešanu studiju procesā. Šajā sakarā RSU ir renovējusi vienu no vecākajām universitātes ēkām – anatomikumu.

Anatomikuma kompleksa modernizācijā pēdējo divu gadu laikā ir ieguldīti vairāk nekā 1,5 miljoni eiro. Papildus ēkas renovācijai RSU anatomijas studijās ir ieviesusi jaunu konceptu, kas paredz studiju procesā izmantot modernās IT tehnoloģijas – Baltijā pirmo reizi ir uzstādīts digitālais 3D anatomijas mācību galds, kas ļauj preparēt abu dzimumu cilvēka ķermeni dabiskajā lielumā elektroniskā formā ar vairāk nekā 60 000 pataloģiju datubāzi, ietverot arī dzīvnieku ķermeņus. Jaunais 3D galds, ko ražo uzņēmums Anatomage, iegādāts par RSU pašu pelnītajiem līdzekļiem un izmaksājis aptuveni 100 000 eiro.

virtulais-sekciju-galds-prezentacija-rsu-02-lead.jpg

Kā pasākumā uzsvēra RSU rektors prof. Jānis Gardovskis, jaunās medicīnas izglītības tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, tāpēc, lai RSU nodrošinātu augstas kvalitātes izglītību, tā seko līdzi pasaules tendencēm un pēdējo gadu laikā ir ieviesusi studiju procesā jaunākās pieejamās tehnoloģijas. "Līdzās jaunajam anatomijas disekcijas galdam ir attīstīts Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs, Zobārstniecības fakultātes preklīnika, kā arī plašākas kļuvušas e-studijas."

Anatomijas un antropoloģijas institūta direktore prof. Māra Pilmane norādīja, ka jaunais digitālais galds ļaus plašāk iepazīt cilvēka ķermeni un paplašinās anatomijas studiju pieejamību topošajiem veselības aprūpes speciālistiem – gan vietējiem, gan ārvalstu studentiem, kuri vēlas pēc iespējas biežāku pieejamību preparātiem, jo anatomija ir viens no sarežģītākajiem studiju kursiem.

Savukārt veselības ministrs Guntis Belēvičs atzina, ka RSU ir viena no modernākajām medicīnas izglītības iestādēm reģionā, par ko viņam vienmēr ir bijusi pārliecība, turklāt ar katru dienu šī pārliecība nostiprinās vēl vairāk.

Klātesošajiem par savu studiju pieredzi stāstīja bijusī veselības ministre, ārste Ingrīda Circene, kas atzina, ka ārsta izglītība pēdējo divdesmit un trīsdesmit gadu laikā ir ievērojami mainījusies, kā arī pauda gandarījumu, ka RSU spēj mainīties līdzi laikam – piedāvāt atbilstošu studiju infrastruktūru un mācību tehnoloģijas, kādas ir vadošajās pasaules augstskolās.