Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Atzinība
Darbiniekiem

Otrdien, 17. novembrī, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tiešsaistē rīkoja svinīgo ceremoniju, kurā RSU profesorei Ludmilai Vīksnai tika pasniegts Ministru kabineta Atzinības raksts.

Ministru kabineta Atzinības raksts RSU Infektoloģijas katedras vadītājai, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklei prof. L. Vīksnai tika pasniegts par ieguldījumu zinātniskajā darbā infektoloģijā un aktuālu sabiedrības veselības problēmu izpētē.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, RSU rektors prof. Aigars Pētersons, veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs, zinātņu prorektore Agrita Kiopa, kā arī IZM valsts sekretāra vietnieks, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs. Kopā ar profesori L. Vīksnu svinīgo ceremoniju vēroja arī viņas dzīvesbiedrs Andris Vīksna.

IZM un RSU vadības pārstāvji izteica pateicību L. Vīksnai par ieguldīto darbu jauno speciālistu sagatavošanā un pētniecībā infektoloģijā, kā arī par nesavtīgo devumu praktiskajā veselības aprūpē Latvijā.

Arī prestižās Ilmāra Lazovska balvas laureāte

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ikgadējā balsojumā ir noskaidrojies, ka šogad prestižo apbalvojumu par nozīmīgu ieguldījumu medicīnas attīstībā saņems profesore L. Vīksna, vēsta Latvijas Ārstu biedrība.

"Balsošana par balvas pretendentiem notika četrās Latvijas Ārstu biedrības starpdisciplinārajās konferencēs. Biedrības valde balsojumam bija izvirzījusi sabiedrībā un ārstu vidē pazīstamus un visu cienītus kolēģus – Ugu Dumpi, Juriju Perevoščikovu, Ludmilu Vīksnu un Daci Zavadsku. Spraigā balsojumā par šāgada balvas laureāti kļuvusi profesore L. Vīksna – personība, izcila ārste, aizrautīga zinātniece, prasmīga un principiāla studentu un ārstu izglītotāja," uzsver LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.

Profesore L. Vīksna ir absolūti uzticīga profesijai un savu skolotāju, tostarp profesora I. Lazovska ideāliem. Pateicoties viņas zināšanām un prasmei saprotami izskaidrot sarežģīto, mūsu valsts iedzīvotāji uzzina svarīgāko par infekcijām. Koleģialitāte, milzīgas darbaspējas, nesavtīgums, plašs redzesloks un lieliska humora izjūta ir īpašības, kas raksturo profesores personību. L. Vīksnas uzrakstītās grāmatas atrodamas gan ārstiem uz galda, gan Latvijas iedzīvotāju mājas bibliotēkās.

Profesora Ilmāra Lazovska balvu Latvijas Ārstu biedrība iedibināja 2011. gadā, godinot izcilā iekšķīgo slimību ārsta, nefrologa, sabiedrības veselības speciālista un medicīnas filozofa piemiņu. Līdz šim šo balvu par fundamentālu ieguldījumu medicīnā vai ārstu izglītībā saņēmuši kardiologs profesors Andrejs Kalvelis, gastroenterologs profesors Anatolijs Danilāns, torakālais ķirurgs Jāzeps Baško, internists asoc. profesors Jānis Raibarts, oftalmoloģe profesore Guna Laganovska, kardiologs profesors Gustavs Latkovskis, ķirurgs, onkologs ķīmijterapeits, onkoloģijas ķirurgs asoc. profesors Jānis Eglītis, nefrologs profesors Harijs Čerņevskis un bērnu ķirurgs, veselības aprūpes vadības speciālists Edvīns Platkājis.


Profesore L. Vīksna augstskolā strādā kopš 1977. gada. Patlaban profesore vada RSU Infektoloģijas katedru, Padomnieku konventu, kā arī ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenais speciālists infektoloģijā.

L. Vīksna ir viens vadošajiem, zinošākajiem un pieredzes bagātākajiem infektologiem Latvijā. Vairāk nekā 40 gadu darbā RSU profesore izskolojusi vairākas infektologu paaudzes, izveidojusi un vadījusi 15 studiju kursus, kā arī bijusi vadītāja 10 sekmīgi aizstāvētiem promocijas darbiem. Profesore ir daudzu starptautisku profesionālo organizāciju biedre un vadītāja, Latvijas Ārstu biedrības Goda biedre. Profesore ir arī vairāku desmitu starptautiski citētu publikāciju autore.

Prof. L. Vīksnas pieredze un zināšanas ļāvušas Latvijai veiksmīgi kontrolēt un ierobežot Covid-19 izplatību valstī. Profesore ir sniegusi plašas intervijas medijiem un skaidrojusi sabiedrībai epidemioloģiskās drošības nosacījumus, palīdzējusi izstrādāt epidemioloģiskās drošības kārtību RSU, kā arī nodrošinājusi aktīvu palīdzību praktiskajā veselības aprūpes sistēmā.

Profesore vienmēr aktīvi iesaistījusies pētniecībā. Arī pašreiz viņa vada vienu no Valsts pētījumu programmām Covid-19 seku mazināšanas izpētē – Covid-19 infekcijas klīniskās, bioķīmiskās, imūnģenētiskās paradigmas, un to korelācija ar sociāli demogrāfiskiem, etioloģiskiem, patoģenētiskiem, diagnostiskiem, terapeitiski un prognostiski nozīmīgiem vadlīnijās iekļaujamajiem faktoriem.