Darbiniekiem

Trešdien, 24. augustā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) viesojās Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP), priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV), Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone, Rīgas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja Evija Celma un V. Ķirša padomnieks Gatis Liepiņš.

Tiekoties ar rektoru profesoru Aigaru Pētersonu, zinātņu prorektori Agritu Kiopu, veselības studiju prorektoru profesoru Gunti Bahu, studiju prorektori profesori Tatjanu Koķi, Infrastruktūras departamenta direktoru Daini Zemešu un RSU Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāju Tomu Mārtiņu Smilgu, Rīgas domes delegācija iepazina augstskolas attīstības ieceres gan studentu pilsētiņā Dzirciema ielā 16, gan citās RSU adresēs.

Vizītes laikā arī tika atklāta atjaunotā RSU atbalstītāju godināšanas siena Vivat Maecenatum caritas (Lai dzīvo mecenātu mīlestība! – latīņu val.) RSU centrālās ēkas vestibilā. Tāpat galvaspilsētas pārstāvji pabija RSU zobārstniecības preklīnkā, kas ir modernākā šāda veida studiju bāze Ziemeļeiropā. Pirmsklīnikā pieejamās tehnoloģijas ļauj topošajiem speciālistiem norūdīties dažādām sarežģītām klīniskajām situācijām, ar ko plašāk iepazīstināja Zobārstniecības fakultātes pārstāve Solvita Graudiņa. Infrastruktūras departamenta direktora D. Zemeša vadībā domes pārstāvji arī iepazina augstskolas īpašumus un to attīstību Dārza ielā, Konsula ielā un Dzirciema ielā.

RSU un Rīgas domi vieno ilggadēja konstruktīva sadarbība, un tikšanās laikā rektors akcentēja pašvaldības konsekvento vēlmi iedziļināties RSU attīstības jautājumos, darbojoties vienota mērķa labā – veidot Latvijas galvaspilsētu par studentiem un pētniecībai draudzīgu pilsētvidi.