Pārlekt uz galveno saturu

RSU Zobārstniecības fakultātē darbojas modernākā stomatoloģijas pirmsklīnisko mācību bāze Ziemeļeiropā. Studentu apmācībai te izvietoti 32 simulatori ar fantoma galvu, deviņi virtuālie simulatori rekonstruktīvai zobārstniecībai, četri – mutes, sejas un žokļu ķirurģijai, kā arī deviņi elektroniskie mikroskopi histoloģijas apguvei stomatoloģijā. Šīs mācību bāzes izveidē ieguldīts vairāk nekā 1,6 miljoni eiro.

Mūsdienās medicīnas un zobārstniecības izglītībā arvien plašāk tiek izmantotas mācību tehnoloģijas, kurās ieprogrammētas sarežģītas klīniskās situācijas. Tas ļauj studentiem un pacientiem drošā veidā apgūt ārstiem praksē nepieciešamās kompetences, zināšanas un prasmes, rezultātā augstskolu absolvējot jau kā augstas raudzes speciālistiem.

Pirmsklīnisko mācību bāzē studenti apgūst ķirurģisko anatomiju un operācijas, ķirurģisko zobārstniecību, zobu protezēšanu, karioloģiju, dentālās radioloģijas pamatus, stomatoloģisko saslimšanu profilaksi.

PLANMECA iekārtas ar manekeniem

Studiju procesā studentiem piedāvāta unikāla iespēja strādāt ar PLANMECA zobārstniecības iekārtām, kas aprīkotas ar programmatūru, monitoriem un FRASCO manekeniem cilvēka galvas veidolā. RSU Zobārstniecības fakultāte ir trešā zobārstniecības izglītības iestāde, kura studentiem piedāvā izmantot minētās tehnoloģijas. Tās izstrādātas sadarbībā ar pasaules vadošajām izglītības iestādēm un sniedz visaptverošu risinājumu mūsdienīgas preklīniskās zobārstniecības apmācības jomā, nodrošinot

  • pareizu darba ergonomiku jau no pirmās dienas,
  • īstas darba vides simulāciju,
  • motorizētu pacienta ķermeņa regulēšanu.

sf-preklinikas-macibu-telpa01_0.jpg

f64_stomot_preklin_atkl_131024_038_0_0.jpg

Simulators KOBRA

Šis simulators sniedz iespēju labot zobus virtuāli. Pētījumi liecina, ka labākie rezultāti darbā ar simulatoru KOBRA tiek sasniegti, ja students un pasniedzējs kopīgi pārlūko attēlu un pārrunā procedūras norisi, piemēram, pareizā leņķa izvēli un operācijas stratēģiju.

preklinika-sf01_0.jpg

Simulators MOOG SIMODONT

Pilnvērtīgā, uz pierādījumiem balstītā apmācības sistēma MOOG SIMODONT DENTAL TRAINER nodrošina nevainojamu precizitāti un drošību. Tā ir paredzēta zobārstniecības izglītības iestādēm, kurām rūp studenta spēja sasniegt tūlītējus rezultātus un pasniedzēja iespējas izsekot studenta progresam, tādējādi, nodrošinot efektīvu mācību darba plānošanu.

  • Elastīga programmatūras saskarne nodrošina maksimālu elastību jaunu aplikāciju radīšanā
  • Progresīva kontroles tehnoloģija – unikāla vadības kontrole ar spēka sensoru, kas nodrošina augstu precizitāti
  • Drošība – pierādīta tehnoloģija un patentēts kontroles algoritms nodrošina plaša spektra kustību spēka intensitāti

preklinika-sf02_0.jpg

Prof. Andrejs Skaģers

Tas ir mīts, ka zobu raušana ir vienkārša procedūra, praksē to paveikt ir diezgan sarežģīti. Studentiem ir iespēja praktizēties zobu raušanā, izmantojot manekenus, tādējādi izvairoties no trauksmes situācijām, kāda varētu rasties pacientam, ja students to darītu pirmo reizi. Mēs sniedzam studentiem atbalstu visa mācību procesa laikā, jo labāk piedzīvot satraukumu darbā ar manekenu, nevis apkalpojot pirmo pacientu.

Prof. Andrejs Skaģers, Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas katedra

Saistītās ziņas