Preses relīzes

Trešdien, 4. novembrī, no plkst. 14.00 līdz 15.00 Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) rīko tiešsaistes diskusiju Zināšanu eksporta ietekme uz tautsaimniecību. Fakti un viedokļi, kurā piedalīties ir aicināti pārstāvji no Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, studenti, ekonomikas eksperti, žurnālisti un citi interesenti.

Diskusijas mērķis ir izvērtēt izglītības eksporta ietekmi uz Latvijas ekonomiku un uzklausīt amatpersonu un ekspertu viedokļus par pienesumu, kuru valsts ekonomikai sniedz ārvalstu studenti. Diskusijā plānots runāt  par valsts mērogā veicamajiem pasākumiem, lai turpinātu attīstīt izglītības eksportu, kā arī par tautsaimniecības nozarēm, kurām tas dod lielākos ieguvumus.

“Augstākās izglītības eksports ir viens no drošākajiem veidiem, kā sekmēt mūsu valsts tautsaimniecības atlabšanu globālās pandēmijas apstākļos, cita starpā organizējot attālinātu studiju procesu. Tam nepieciešams papildu valsts atbalsts, piemēram, universitāšu tālākai digitalizācijai,” uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Domnīca Certus veikusi pētījumu par RSU ieguldījumu augstākās izglītības eksportā un tautsaimniecības attīstībā. Tajā secināts, ka laika periodā no 2021. līdz 2024. gadam, pateicoties RSU augstākās izglītības pakalpojumu eksportam, Latvijas ekonomika iegūs papildu 438 milj. EUR.

Masu mediju pārstāvjus aicinām sekot tiešraidei portālā LETA vai pievienoties diskusijai platformā Zoom: https://us02web.zoom.us/j/81530168842?pwd=TWFMVHNKK3pTU1p0Z… (Meeting ID: 815 3016 8842; Passcode: 426568).

Papildu informācijai