Uzņemšana

Kamēr maģistrantūras un doktorantūras līmenī jauno studentu uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) vēl turpinās, augstskolas pamatstudiju programmās ir aizpildītas visas 592 valsts budžeta finansētās vietas. Līdz ar pēdējiem noslēgtajiem studiju līgumiem kopš 20. jūlija brīvu vietu vairs nav arī maksas studijās veselības aprūpes programmās. Studiju līgumu slēgšana vēl turpinās atsevišķās Eiropas studiju fakultātes, Juridiskās fakultātes un Komunikācijas fakultātes programmās.

Vēlmi studēt RSU šovasar kopumā pauda par 15 % vairāk reflektantu nekā pērn – 1900 personas iesniedza 5214 pieteikumus studijām kādā no RSU pamatstudiju programmām. Vislielākais konkurss šogad bija studiju programmās Uzturs (14,8 pieteikumi uz vienu vietu), Fizioterapija (10), Ortozēšana protezēšana (9,3) un Ergoterapija (7,3). Nemainīga interese saglabājusies par studiju programmām Farmācija un Zobārstniecība, savukārt ierasti populārā studiju programma Medicīna RSU sagādāja tīkamu pārsteigumu – saņemti 1026 pieteikumi, kas ir pēdējo astoņu gadu rekords.

No RSU īstenotajām sociālo zinātņu studiju programmām šogad populārākās ir Psiholoģija (5,6), Žurnālistika (4,1), Sabiedriskās attiecības (3,8), Starptautiskais mārketings un reklāma (3,6), kā arī Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika (3,5).

Patlaban vēl iespējams pieteikties pamatstudijām atsevišķās sociālo zinātņu studiju programmās. Tikmēr maģistra un doktora studiju programmām turpinās dokumentu pieņemšana – topošie maģistranti pieteikumus var iesniegt līdz 14. augustam, bet doktoranti – līdz 17. augustam.