Starptautiskā sadarbība

23.–27. septembrī Rīgā viesojās beļģu medicīnas māksliniece, kuratore un Eiropas medicīnas un zinātnes ilustratoru asociācijas (AEIMS) prezidente Paskāla Poljēra Grīna (Pascale Pollier Green), lai Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) zīmēšanas maģistrantūras studentiem vadītu anatomiskās zīmēšanas meistarklasi.

Meistarklasē piedalījās ne tikai talantīgi mākslas studenti un pasniedzēji, bet arī RSU Anatomijas muzeja vēsturiskie anatomiskie preparāti un mulāžas, kas jaunā kvalitātē pārtapa par mākslas darbiem carbon dust, silver point tehnikā un gleznojumos ar ūdenskrāsām. Šī bija pirmā šāda veida darbnīca, realizējot starpaugstskolu sadarbības līgumu un izmēģinot veidus, kā RSU Anatomijas muzeja vēsturisko kolekciju kontekstualizēt mūsdienās. Nākotnes perspektīvā plānots anatomiskās zīmēšanas meistarklasi attīstīt par plašāku projektu ar lielāku pieejamību arī RSU studentiem.

RSU Anatomijas muzejs jau iepriekš ir sadarbojies ar LMA un P. Poljēru Grīnu, kad RSU Starptautiskās studentu konferences ietvaros tapa mīmikas muskuļu darbnīca gan medicīnas, gan mākslas studentiem.