Jubilejas

3. novembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Ārvalstu studentu asociācija (ĀSA) svinēja nozīmīgu notikumu – 12 gadu jubileju, kopš tā kļuvusi par universitātes dinamiskās kopienas neatņemamu sastāvdaļu.

Pirmie ārvalstu studenti studijas RSU sāka pirms 33 gadiem, savukārt ĀSA tika dibināta 2011. gadā. Asociācijas galvenais uzdevums ir atbalstīt RSU ārvalstu studentus un sekmēt viņu gaitas universitātē. Gadu gaitā asociācija ir attīstījusies un paplašinājusies. Tai ir bijusi izšķiroša nozīme vienotības sajūtas stiprināšanā. Asociācija veicinājusi kultūras apmaiņu un atbalstījusi ārvalstu studentus studiju procesā.

rsu isa 12

No kreisās: ĀSA prezidents Lūkass Risters (Lucas Risters) un SP valde (Līga Pūsepa, Luīze Monta Remese, Alise Luīze Bērziņa, Lība Vinšteina, Paula Kārkliņa, Inga Barvika)

ĀSA pirmsākumi meklējami RSU Studējošo pašpārvaldes (SP) valdes un ārvalstu studentu grupas kopīgā sadarbībā. Īpaši jāpiemin ārvalstu studenta Masensena Izema Aijati (Massensen Izem Ayati) ieguldījums. Sākotnēji ĀSA darbojās SP ietvaros, tomēr laika gaitā ĀSA strauji attīstījās, paplašinot savu darbību un valdi, lai visaptverošāk pārstāvētu arvien pieaugošo ārvalstu studentu kopienu. Šajā semestrī RSU studē vairāk nekā 2500 ārvalstu medicīnas, zobārstniecības un sociālo zinātņu studentu no 78 dažādām valstīm, kas ir gandrīz trešdaļa no studentu kopskaita. ĀSA aktīvi sadarbojas ar universitātes vadību, apliecinot apņemšanos uzlabot ārvalstu studentu pieredzi akadēmiskajā un sociālajā jomā.

Plašā un daudzveidīgā RSU studentu saime

ĀSA prezidents Lūkass Risters asociācijas jubilejā teica:

"Pasaulē, kur dažādībā ir spēks, mēs esam sanākuši kopā, lai svinētu vienotību un piederību  ģimenei, par kādu esam kļuvuši Rīgas Stradiņa universitātes studentu kopienā,"

Jubilejas svinībās valdīja draudzības un svētku sajūta. Priekšnesumi, apbalvojumi, par kuriem balsoja paši studenti, un augstskolas pārstāvju uzrunas vairoja pasākuma omulīgo atmosfēru.

Pasākumu atklāja RSU rektors prof. Aigars Pētersons, uzrunājot klātesošos un sveicot ĀSA. "Mēs apzināmies, ka mūsu universitāti reprezentē ne tikai ēkas vai akadēmiskās programmas, jo būtiskākie ir cilvēki, kas veido mūsu kopienu. Jūs, mūsu centīgie un talantīgie ārvalstu studenti, esat neatņemama šīs kopienas daļa, un jūsu klātbūtne neskaitāmos veidos bagātina mūsu augstskolu.

Jau vairāk nekā 30 gadu garumā jūs ierodaties mūsu universitātē no dažādām pasaules malām. Jūs esat atveduši līdzi unikālus skatpunktus, talantus un sapņus. Kopā esat veidojuši šo puzli, kas sastāv no dažādām kultūrām un pieredzēm. Tas mūsu universitāti ir padarījis par globālu mācību un izaugsmes kopienu.

Isa 12 rector

No kreisās: RSU rektors Aigars Pētersons, Medicīnas fakultātes ārvalstu studējošo prodekāne Smuidra Žermanos un veselības studiju prorektors Guntis Bahs

Apbalvošanas ceremonijā balvu nominācijā Labākā akadēmiskā biedrība saņēma Anestezioloģijas, intensīvās terapijas un neatliekamās palīdzības akadēmiskā biedrība, par labāko nacionālo biedrību tika atzīta Itālijas studentu asociācija Rīgā, savukārt balvu kā labākā sporta biedrība saņēma Starptautiskais pludmales volejbola klubs. Par labāko pasniedzēju studenti atzina doc. Maiju Rumaku (Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedra). Pēc apbalvošanas viesi baudīja muzikālus priekšnesumus talantīgu mākslinieku, tostarp Ērika Gordas un Vara Vilciņa, izpildījumā.

Ar skatu nākotnē

ĀSA mērķtiecīgi turpina veicināt spēcīgu kopienas garu starp studentiem no dažādām vidēm. Tādi aizraujoši pasākumi kā gaidāmā Ziemassvētku balle, kas tiks rīkota sadarbībā ar SP, un Latviešu kultūras vakars sola bagātinošu pieredzi. Kultūras vakars norisināsies novembrī, un pasākuma laikā ārvalstu studentiem būs iespēja iepazīt latviešu tradīcijās, piedaloties kulinārijas meistarklasēs un deju nodarbībās.

ĀSA ir apliecinājums nenogurstošai apņēmībai un ievērības cienīgam ārvalstu studentu ceļam RSU. Turpinot attīstīties, ĀSA joprojām ir apņēmības pilna veidot vidi, kurā saplūst dažādas kultūras un pieredzes, veicinot patiesi globālu kopienu RSU sienās.