Aula

3. oktobrī plkst. 18.30 Rīgas Stradiņa universitātes aula (Dzirciema ielā 16) koncertsezonu atklās ar ērģelnieces Ivetas Apkalnas un mūziķa Renāra Kaupera muzikālo uzvedumu Viens prāts ar otru, kurā piedalīsies arī Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu koris un Eināra Lipska instrumentālā grupa. Muzikālā uzveduma pamatā ir Renāra Kaupera dziesmas jaunā aranžējumā. Tas būs lielisks pasākums ģimenēm ar bērniem, kā arī ikvienam mūzikas mīļotājam.

Biļešu tirdzniecība sāksies 1. augustā Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

koncerts_viens_prats_ar_otru_satikas-14-lead.jpg

Foto no Latgales vēstniecības "GORS" arhīva

Muzikālajā uzvedumā skanēs Renāra Kaupera dziesmas 8 planētu brīnumdziesma, Sliņķa dziesma, Kaķu vakara staigāmdziesma, Lietusbikses, Krokodīlis, Rīta darbs u. c., kā arī Dmitrija Šostakoviča, Imanta Zemzara un Žorža Bizē mūzika. Solo izpildīs Marī Džo Šūnemane (Marie Jo Schuenemann).

Koncerts notiek Latgales vēstniecības GORS rīkotā starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla ORGANismi ietvaros, kas pirmo reizi izskanēja 2015. gada oktobrī Rēzeknē un kura mākslinieciskā vadītāja ir pasaulslavenā ērģelniece, Latvijas Lielās mūzikas balvas un divkārtējā prestižās ECHO Klassik balvas laureāte Iveta Apkalna. Festivāla mērķis ir parādīt ērģeļu kā koncertinstrumenta dažādību un iespējas. Šoreiz uzzināsiet, vai ērģeles var atskaņot arī Renāra Kaupera dziesmas.

koncerts_viens_prats_ar_otru_satikas-15-lead.jpg

Foto no Latgales vēstniecības "GORS" arhīva

RSU aula, kas zināma kā Pārdaugavas koncertzāle, tika atklāta 2009. gadā. Kopš 2017. gada marta, pateicoties ziedotājiem un RSU finanšu atbalstam, RSU aulā pieejamas Baltijā lielākās digitālās ērģeles. Nīderlandē ražotās Johannus digitālās ērģeles Ecclesia D450 aprīkotas ar 54 reģistriem, paplašināto dubulto akustisko sistēmu, aktīvajiem zemfrekvences skaļruņiem un pēc pasūtījuma veidoto fasādi. Digitālo ērģeļu audiosistēma ir izvietota abās zāles pusēs – katrā atrodas 24 skaļruņi, kas pārraida skaņu 45 grādu leņķī. Stabules pie sienas nav tikai dekoratīvs elements – tās vienlaikus palīdz formēt skaņu no skaļruņiem, kas atrodas aiz tām.

koncerts_viens_prats_ar_otru_satikas-10-lead.jpg