Starptautiskā sadarbība

29. martā Rīgas Stradiņa universitātē viesojās 50 Amsterdamas Universitātes medicīnas studenti, kuru mērķis bija iepazīties ar Latvijas medicīnas sistēmu un izglītību. Amsterdamas Universitāte ir viena no Eiropas lielākajām medicīnas augstskolām.

Latvijas Medicīnas studentu asociācijas (LAMSA) pārstāve Helēna Dauvarte ārvalstu viesiem pastāstīja par to, kā Latvijā tiek organizēta un finansēta medicīna, kā arī sniedza pārskatu par medicīnas izglītību un karjeras iespējām. Savukārt RSU Studējošo pašpārvaldes (SP) pārstāve Elīna Millere raksturoja RSU medicīnas studiju programmas saturu un studiju procesu.

holandes-studenti-rsu-lead.jpg

Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone un departamenta Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters iepazīstināja Holandes studentus ar RSU un tās starptautiskās sadarbības virzieniem.

Dienas beigās viesi tikās ar pārstāvjiem no RSU Ārvalstu studentu asociācijas (ISA) un RSU medicīnas un zobārstniecības studentiem no Nīderlandes. RSU un Amsterdamas studenti diskutēja par veselības aprūpi un studijām abās valstīs.

"Mēs bijām pārsteigti, uzzinot, ka studiju saturs ir līdzīgs, izņemot pirmos divus studiju gadus. RSU studentiem pirmie divi studiju gadi ir visgrūtākie, bet pie mums vislielākā slodze ir tieši pēdējos trijos gados," secināja Amsterdamas Universitātes Medicīnas fakultātes Studentu komitejas vadītājs Džastins van Lūns (Justin van Loon).

Viesi apskatīja arī RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru (MITC) tā direktora Roberta Rezgaļa un centra eksperta Alekseja Rutkovska vadībā. Amsterdamas studenti augstu novērtēja centra sniegtās iespējas. "Amsterdamas Universitātē mums nav elpojošas mulāžas. Mēs priecājamies par iespēju apskatīties tik augsti attīstītas apmācības tehnoloģijas," teica van Lūns.

Vizītes noslēgumā van Lūns uzaicināja RSU kolēģus braukt ciemos uz Amsterdamas Universitāti: "Mēs ar lielāko prieku parādītu jums Amsterdamas Universitātes Medicīnas fakultāti un tās sniegtās iespējas. Ceram uz drīzu tikšanos!"

Amsterdamas Universitātes studentu vizīti RSU organizēja Starptautisko sakaru departaments sadarbībā ar MITC, LAMSA, SP un ISA. Pēc vizītes Rīgā studenti tālāk dosies pieredzes apmaiņā uz Tallinu un Helsinkiem.

Amsterdamas Universitāte ir viena no pasaules vadošajām augstskolām. Starptautiskajā QS World University Rankings 2015 / 2016 tā bija 55. vietā un ir trešā augstāk novērtētā Eiropas universitāte. Savukārt šī paša reitinga medicīnas skolu kategorijā Amsterdamas Universitātes ir 34. vietā pasaulē un 2. vietā Eiropā.