Atzinība

4. janvārī izziņoti nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominanti. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu medija Skaļāk redaktore un vairāku Komunikācijas fakultātes žurnālistikas studiju kursu docētāja Marta Herca (attēlā) izvirzīta trīs Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2023 nominācijās:

• Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma
  • Labākais dokumentālās filmas režisors
  • Labākā debijas filma

marta_herca.jpg

Visām šīm nominācijām Marta Herca izvirzīta par filmu Mēs tikai tagad sākam, kurai viņa ir bijusi gan režisore, gan scenārija autore.

Līdz balvas pasniegšanas ceremonijai, kas notiks 4. februārī, tiks izcelts aktuālākais Latvijas kino, iepazīstinot ar tā veidotājiem, kā arī piedāvājot noskatīties vairākas filmas un piedalīties dažādos pasākumos. Apbalvošanas ceremoniju varēsim vērot tiešraidē, ko translēs Latvijas Televīzija.

Svinīgajā ceremonijā tiks pasniegtas balvas filmu kategorijās, tostarp labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā īsmetrāžas spēlfilma, labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, labākā animācijas filma, labākā daudzsēriju filma, labākā debijas filma un labākā studentu filma, un 17 profesionālajās kategorijās. Būs arī skatītāju balva. Kā ik gadu Latvijas Kinematogrāfistu savienība pasniegs balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā.

lielais_kristap-griezta-lead.png

Kopumā šogad balvai pieteiktas 88 filmas, tostarp 35 pilnmetrāžas, deviņas daudzsēriju filmas un 44 īsfilmas. Lielā pieteikumu skaita dēļ profesionālo institūciju izvirzītie eksperti darbojās divās atlases komisijās: vienā spēlfilmām un animācijas filmām, otrā – dokumentālajām filmām.

Dokumentālo filmu komisijā strādāja režisore Ieva Ozoliņa, režisore Dzintra Geka, režisors Uģis Olte, operators Dainis Juraga, kinokritiķe Anita Uzulniece un Nacionālā kino centra pārstāve, filmu nozares informācijas speciāliste Kristīne Matīsa.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un Kultūras ministriju.

04.01.2023. Kultūras ziņu TV sižets par Lielā Kristapa nominantiem