Pārlekt uz galveno saturu
Ārkārtas stāvoklis

20. martā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās palīdzības uzņemšanas klīnikā notika mācības, kuru mērķis bija pārbaudīt mediķu iemaņas rīcībai, uzņemot pacientu ar aizdomām par vīrusinfekciju. Mācību procesu vadīja RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra vecākais simulāciju instruktors docents Reinis Balmaks, kurš pēc mācību noslēguma sniedza novērtējumu un veica ārstu komandas darba analīzi.

Tika izspēlēta situācija, kurā uzņemšanas klīnikā ierodas pacients, kam pēc apskates konstatē Covid-19 pazīmēm raksturīgus simptomus. Pēc scenārija pacienta stāvoklis strauji pasliktinājās. Mediķu komanda operatīvi novērtēja situāciju un lieliski tika galā ar savu uzdevumu, sniedzot pacientam nepieciešamo palīdzību un izolējot viņu no citiem.

“Izplatoties vīrusam Covid-19, mēs, iespējams, saskarsimies ar situāciju, kad pacienti paši ieradīsies uzņemšanas klīnikā. Mācības ir labākais veids, lai sagatavotos šādām situācijām. Medicīnas personāls tajās iegūst neatsveramu pieredzi un noslīpē profesionālās iemaņas darbam reālajā dzīvē. Simulācijas izspēle ļauj arī pamanīt nepilnības, kurām jāpievērš uzmanība, lai nekas nekavētu palīdzības sniegšanu,” norāda Rīgas Austrumu slimnīcas valdes loceklis un Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Mācību norisi vēroja arī RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, valdes loceklis Kaspars Plūme un ārstniecības direktors prof. Haralds Plaudis.

“Jau pašlaik easam veikuši uzlabojumus Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā. Pacienti, kuri uzņemšanā ierodas paši, vairs nedrūzmējas uzgaidāmajā telpā, bet tiek ielaisti tikai pēc pirmās apskates, lai novērstu risku, ka ar vīrusu inficētie pacienti nonāk saskarē ar citiem,” skaidro A. Višņakovs.