Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju studijas attālināti notiek jau kopš 13. marta. Izmantojot universitātes plašās un modernās e-studiju iespējas, kā arī sniedzot tehnisko un konsultatīvo atbalstu docētājiem un studentiem attālināta studiju procesa nodrošināšanā, studiju process e-studiju vidē notiek saskaņā ar 2019./2020. akadēmiskā gada apstiprināto studiju plānu.

RSU pašlaik studentiem var nodrošināt lekciju un nodarbību tiešraides, lekciju un nodarbību video ierakstus, video konferences u. c. Turklāt ierakstus paši docētāji var veikt ne tikai RSU telpās, bet arī jebkurā citā vietā, kur tas ir nepieciešams, izmantojot savu vai RSU piedāvāto tehniku. Ir pieejams arī video apstrādes pakalpojums.

Vēl pirms ārkārtas situācijas studējošajiem vairāk nekā 50 % lekciju bija pieejamas video formātā – RSU video materiālu repozitorijā ir 9845 video ieraksti, kas ietver gan lekciju un dažādu medicīnisko manipulāciju video, gan zinātnisko konferenču sesiju ierakstus. Turklāt RSU lielākajai daļai studiju kursu (virs 70 %) e-studiju vidē ir izvietoti materiāli, kas katru semestri tiek aktualizēti.

RSU e-studiju sistēmas rīku klāstā papildus pieejami vairāki citi rīki, kas saistīti ar studiju procesa nodrošināšanu attālināti un kas ļauj veikt dažādas darbības:

• studiju materiālu pievienošana;
  • forums informācijas sūtīšanai un diskusijām;
  • studējošo patstāvīgo darbu iesniegšana ar vai bez plaģiātisma pārbaudes, kad tiek nodrošināta darbu iesniegšana, labošana, satura oriģinalitātes noteikšana un iesniegto darbu atpakaļ nosūtīšana studentiem;
  • interaktīva video lekcija ar ierakstu un diskusiju forumu;
  • virtuāls seminārs ar diskusiju audio vai video formātā starp visiem dalībniekiem;
  • elektronisko testu izveide;
  • elektroniskās aptaujas;
  • elektroniskā balsošana
  • u. c.

Visi šie un citi rīki jau iepriekš ir aktīvi izmantoti RSU studiju kursos, kā arī tiek izmantoti tagad. Plašāka informācija par pieejamajiem rīkiem gan mācībspēkiem, gan studentiem atrodama RSU e-studijās. Docētāji tiek nodrošināti ar pedagoģiskā atbalsta materiāliem attālināta studiju procesa īstenošanai, un ikvienam ir pieejamas RSU IT departamenta un Pedagoģiskās izaugsmes centra konsultācijas.

Turklāt paralēli docētājiem tiek nodrošinātas tiešsaistes mācību sesijas par iepriekš minēto rīku izmantošanu, bet RSU studenti, ja viņiem ir radušies jautājumi par studiju norisi attālināti, īpašā sesijā rīt, 18. martā, aicināti tiešsaistē saņemt atbildes no RSU prorektoriem un dekāniem.

Pārskatāma un viegli uztverama informācija par e-studiju vides izmantošanas iespējām (IT rīki, apraksti, instrukcijas, saites, konsultāciju iespējas u. c.) pieejama arī RSU mājaslapā.