Attīstība
Atzinība

Būvju skates Gada labākā būve Latvijā 2022 apbalvošanas ceremonijā 2023. gada 17. augustā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas studiju un pētniecības centrs ieguvis 1. vietu nominācijā Publiskā jaunbūve.

Būvju skati organizē Latvijas Būvnieku asociācija, un tās mērķis ir izcelt labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā. Šogad apbalvošanas ceremonijā kopumā tika sumināti 35 pagājušajā gadā pabeigtie izcilākie būvobjekti astoņās nominācijās.

"Esam gandarīti, ka pieteikto objektu radītājas komandas paveikušas patiesi izcilu darbu, izmantojušas inovācijas, rāda atbildīgu attieksmi pret vidi un sabiedrību.

Šogad žūrija vēroja augstu būvniecības kvalitāti visos finālā vērtētajos objektos," uzsvēra Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs, skates žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs.

Pussimta profesionāļu žūrijas vērtējumam bija pieteikti vairāk nekā 60 objekti no visiem Latvijas reģioniem. 35 finālam izvirzītās būves eksperti apmeklēja klātienē un vērtēja prezentācijas. Būves prezentēja arhitekti, projektētāji, būvētāji un pasūtītāji, stāstot par objekta tapšanu. Būves radītāji pamatoja, kāpēc objekts pretendē balvai Gada labākā būve Latvijā 2022, kā arī atbildēja uz žūrijas un citu klausītāju jautājumiem.

Balvas laureātiem pasākumā pasniedza vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks, klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars, kā arī žūrijas eksperti un nozares autoritātes.

Jaunais RSU Farmācijas studiju un pētniecības centrs, kas atrodas Konsula ielā 21 (blakus RSU centrālajai ēkai), tika atklāts 2023. gada 31. martā. Centra ģenerālprojektētājs ir SIA Nams, būvdarbu ģenerāluzņēmējs – A/S UPB, darbuzņēmējs – SIA Kvadrum, būvuzraudzība un būvprojekta audits – SIA Būvuzraugi LV. 2023. gada martā centrs ieguva 2. vietu Latvijas Būvniecības Gada balvas 2022 nominācijā Jaunbūve – sabiedriska ēka.

Objekts tapis ar specifiskā atbalsta mērķa (SAM) 1.1.1.4 pasākuma P&A infrastruktūras attīstīšana viedās specializācijas jomās un zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes stiprināšana līdzfinansēta projekta Rīgas Stradiņa universitātes farmācijas jomas pētniecības infrastruktūras attīstība (līguma nr.1.1.1.4/17/I/011) un SAM 8.1.1. Palielināt modernizēto STEM, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas, studiju programmu skaitu līdzfinansēta projekta Studiju vides attīstība Rīgas Stradiņa universitātē (līguma nr.8.1.1.0/17/I/006) atbalstu.

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_1333_400_s_c1_c.jpg