Attīstība
Atzinība

Jaunais Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas studiju un pētniecības centrs, kas atrodas Konsula ielā 21 (blakus RSU centrālajai ēkai), Latvijas Būvniecības gada balvas 2022 nominācijā Jaunbūve – sabiedriska ēka ieguvis otro vietu.

Farmācijas studiju un pētniecības centra svinīgā atvēršana notiks 31. martā.

Daudzstāvu ēka ar 7151 m² platību, kas top ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu, būs mājvieta Farmācijas ķīmijas katedrai, Farmakoloģijas katedrai un Lietišķās farmācijas katedrai. Ēkā iekārtotas studiju telpas un laboratorijas studentiem, kā arī zinātnes attīstībai būtiskā Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija.

Šogad konkursam Latvijas Būvniecības gada balva, kas notiek katru gadu, tika iesniegti 123 pieteikumi 10 nominācijās, aptverot iepriekšējā gadā ekspluatācijā nodotos arhitektūras, restaurācijas, teritorijas labiekārtojuma, inženierbūvju projektus no dažādiem Latvijas novadiem.

Objekts top ar specifiskā atbalsta mērķa (SAM) 1.1.1.4 pasākuma P&A infrastruktūras attīstīšana viedās specializācijas jomās un zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes stiprināšana līdzfinansēta projekta Rīgas Stradiņa universitātes farmācijas jomas pētniecības infrastruktūras attīstība (līguma nr.1.1.1.4/17/I/011) un SAM 8.1.1. Palielināt modernizēto STEM, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas, studiju programmu skaitu līdzfinansēta projekta Studiju vides attīstība Rīgas Stradiņa universitātē (līguma nr.8.1.1.0/17/I/006) atbalstu.

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_1333_400_s_c1_c.jpg