Iepazīstieties!

Aleksandra Aitullina ir Farmācijas fakultātes maģistra studiju programmas Klīniskā farmācija 2. kursa studente. Aleksandras vidējā atzīme ir 9,5 balles, un viņa ir publicējusi divas starptautiski atzītas publikācijas, kā arī aktīvi darbojas klīniskās farmācijas jomā – viņa ir Latvijas Farmaceitu biedrības un European Hospital Pharmacist Association biedre, turklāt ir nolēmusi Latvijā dibināt šīs asociācijas Klīnisko farmaceitu sekciju. Pašlaik Aleksandra Erasmus programmā atrodas praksē Tartu slimnīcā.

Par sevi. Centīga un mērķtiecīga. Es domāju, ka īstenībā jebkuru darbu var apgūt, ja pie tā pietiekami daudz strādā. Viegli iesaistos dažādos projektos. Ja man tie šķiet interesanti un saistoši, tad varu ieguldīt tajos ļoti daudz spēka un laika.

Trīs svarīgākās lietas, kas līdz šim paveiktas. Pamēģināju sevī dažādās jomās – gan zinātnē, gan atvērtā tipa aptiekā. Izvēlējos un iestājos klīniskās farmācijas programmā, atrodos praksē Igaunijā. Domāju, ka daudzas svarīgas lietas vēl ir priekšā. Es tagad esmu tikai ceļa sākumā.

Studijas Rīgas Stradiņa universitātē. Domājot par manām studijām RSU, man rodas tikai pozitīvas emocijas, labas atmiņas – gan draudzīgi kursabiedri, viņu atbalsts, gan zinoši un atsaucīgi pasniedzēji un daudzas iespējas, ko man deva studijas šajā universitātē.

Dzīves skolotāji. Visas dzīves garumā ikviens sastopas ar tādiem cilvēkiem, kuru rakstura īpašības un sasniegumi viņu iedvesmo un kam viņš gribētu kaut mazliet kļūt līdzīgs. Tie arī ir dzīves skolotāji, kas palīdz cilvēkam izaugt. Man ir ļoti paveicies, jo esmu sastapusi vairākus šādus cilvēkus, no kuriem es mācījos, vienkārši atradotos blakus. Bet šīs mācības ir nepārtraukts process, kas notiek visu dzīvi ar katru cilvēku.

Kad jūs pēdējo reizi jutāties laimīga? Pēc būtības katru dienu ir momenti, kas rada patīkamas emocijas. Grūti nodalīt noteiktu dienu, kurā pēdējo reizi jutos laimīga.

Stūrakmeņi: ģimene, draugi un darbs, kas sagādā prieku.

Latviešu domātāja Zenta Mauriņa ir teikusi „Katra diena, kurā neesam paplašinājuši savu apvārsni, ir velti nodzīvota”. Aleksandrai Aitullinai patīk šis teiciens. „Tas vēlreiz atgādina, ka vajag visu laiku iet uz priekšu un attīstīties.”

Savu vietu Latvijas attīstībā viņa redz klīniskās farmācijas jomā un tic, ka "Latvijā tā attīstīsies, jo tagad ir daudz cilvēku, kas ir pilni entuziasmu un grib strādāt šajā jomā. Es domāju, ka mums visiem kopā tas varētu sanākt”.