Iepazīstieties!
Atzinība

Lāsma Ķite ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes maģistra studiju programmas Klīniskā farmācija 2019. gada ziemas izlaiduma absolvente, kura balvu saņēma par izcilām sekmēm un aktīvu pētniecisko darbu.

Viņa aktīvi darbojas Latvijas Farmācijas studentu asociācijā, izcili aizstāvēja maģistra darbu un izcili nokārtoja Valsts pārbaudījumu.

RSU Gada balvas nominācijai Gada maģistrants šogad bija izvirzīti divi pretendenti.

Lasma_Kite_akad_balle_2019-lead.jpg

No labās: Lāsma Ķite 2019. gada 6. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā pēc RSU Gada balvas nominācijā "Gada maģistrants" saņemšanas un RSU studiju prorektore prof. Tatjana Koķe, kas viņai balvu pasniedza

Par sevi. Man nemitīgi patīk būt kustībā. Protams, ik pa laikam vajag laiku, lai atvilktu elpu, bet ilgstoši nevaru nosēdēt mierā – visu laiku ir vēlme iepazīt ko jaunu un attīstīties.

Trīs svarīgākās lietas, kas līdz šim paveiktas. Esmu ieguvusi farmaceita izglītību, kas ir daudzpusīga, plaši pieprasīta darba tirgū un apbrīnojami interesanta.

Viens no svarīgākajiem notikumiem manā dzīvē ir arī savas ģimenes dibināšana, kura ir liels atbalsta plecs manu (mūsu) mērķu un sapņu piepildīšanā.

Būtiski svarīga lieta ir arī tā, ka esmu iemācījusies būt patstāvīga un atbildīga pret sevi un sabiedrību.

Studijas Rīgas Stradiņa universitātē bija ļoti interesantas. Par to man jāsaka paldies pasniedzējiem, kuri vienmēr turēja roku uz pulsa, un maniem mīļajiem grupas biedriem, kuri bija ļoti saliedēti un spēja radīt pozitīvismu arī smagākās dzīves situācijās. Studiju laikā kopīga "konspektu" gatavošana ar grupas biedriem palīdzēja attīstīt menedžmenta un komunikāciju prasmi. Iespēja piedalīties visdažādākajos pasākumos, asociācijās un pulciņos padarīja studiju procesu RSU daudz atraktīvāku. Pāris reižu mēs ar studiju biedriem noorganizējām muzikālu pasākumu saviem docētājiem kā paldies par sinerģisko sadarbošanos, pašiem dziedot un spēlējot dažādus mūzikas instrumentus.

Lasma_Kite_un_masa_Laima_Mukane_RSU_Zinatnes_nedela-lead.jpg

No kreisās: Lāsma Ķite ar māsu Laimu Mukāni RSU Zinātnes nedēļā RSU centrālajā ēkā 2019. gada aprīlī

Dzīves skolotāji. Mani vecāki un vecvecāki noteikti ir lielākie un svarīgākie manas dzīves skolotāji. Viņi ir tie, kuri veidojuši manas saknes. Lai kādi vēji dzīvē pūstu, ja kokam būs stipras saknes, arī tā vainags, augļi būs dzīvīgi un nozīmīgi.

Tāpat diendienā es daudz mācos no sava vīra. Mēs nemitīgi viens otru papildinām ar savām zināšanām un ar kritiskāku skatījumu spējam novērtēt otra darbus.

Liela nozīme manā dzīvē ir Farmācijas ķīmijas katedras docentei Ingai Urtānei. Viņa mani bieži ir spējusi motivēt un neļāvusi padoties grūtākos dzīves posmos. To Inga ir spējusi panākt ne tikai ar vārdiem, bet ar savu piemēru dzīvē, kas ir pilna radošuma un neatlaidības.

Dzīves vērtības jeb stūrakmeņi. Es pieturos pie vērtības "ko sēsi, to pļausi".

Kas jādara, lai pasaule kļūtu labāka? Cilvēkiem jākļūst mazāk alkatīgiem un egoistiskiem. Jāstrādā ne tikai savā, bet arī apkārtējās sabiedrības un vides labā. Kāda pasniedzēja man teica: "Ja tu vēlies būt ātrākais, tad strādā viens, bet, ja gribi paveikt kvalitatīvu un nozīmīgu darbu, tad jāstrādā komandā, kaut arī mērķi varbūt tiks sasniegti lēnāk."

Kur jūs redzat savu vietu Latvijas attīstībā? Kamēr es attīstīšos un mācīšos, kā arī dalīšos ar savu pieredzi un idejām, tikmēr vienmēr būšu devusi iespēju attīstīties arī savai valstij, jo Latvija – tā ir mūsu tauta.