Iepazīstieties!
Rezidentūra

Irina Rjabceva ir ceturtā studiju gada rezidente. Viņa studē Tālākizglītības fakultātē radiologa diagnosta specialitātes programmā. Katru semestri kopš 2011. gada Irina vada nodarbības Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes studentiem. Pērn viņa pati papildinājusi savas zināšanas Vācijā Leipcigas Sirds centrā. Aizvadītajā gadā veiksmīgi izturējusi konkursu un aizstāvējusi zinātniski pētniecisko darbu RSU un Tartu Universitātes kopīgi rīkotajā rezidentu zinātniski praktiskajā konferencē, iegūstot godalgotu vietu. Rezidente ir uzstājusies vairākās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas konferencēs, Sirds mazspējas kongresā un Baltijas radiologu kongresā. Šogad jaunajai zinātniecei būs jāpiedalās Cardiac MRI & CT 2014 kongresā Kannās (Francijā).

Par sevi. Esmu jautra, komunikabla, atvērta visam jaunajam un mērķtiecīga.

Trīs svarīgākās lietas, kas līdz šim paveiktas. Apgūta kardiologa specialitāte un tiek apgūta radiologa diagnosta specialitāte. Stažēšanās ārzemēs. Radioloģisku sirds izmeklējumu ieviešana Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Studijas Rīgas Stradiņa universitātē. Studijas RSU droši vien tāpat kā jebkurā citā universitātē bija ar saviem kāpumiem un kritumiem. Kāpumu tomēr bija vairāk, un arī daudz kas iegūts. Spilgtākās atmiņas – laikam jau RSU izlaidums, iegūstot ārsta diplomu, jo tas bija pirmais, un toreiz likās, īpaši grūti izcīnīts. Visumā studijas bija labas, jo gan kolēģi, gan pasniedzēji ir jauki un atsaucīgi cilvēki.

Dzīves skolotāji. Dzīves skolotāji vienmēr sākas ar ģimeni. Mamma ir pirmais cilvēks, kas liek dzīves skolas pamatus. Tālāk, protams, draugi un pasniedzēji. Jāsaka, dažreiz arī no saviem pacientiem var kaut ko iemācīties.

Kad jūs pēdējo reizi jutāties laimīga? Patiesībā, vienmēr jūtos laimīga, arī šobrīd, jo dzīvē priecē gan lielie notikumi, gan dažādi sīkumi apkārt.

Stūrakmeņi. Būt patiesam, uzticīgam gan savai profesijai, gan ģimenei un draugiem. Nekad nepadoties, iet tikai uz priekšu un sasniegt aizvien jaunas virsotnes.

Latviešu domātāja Zenta Mauriņa ir teikusi "Katra diena, kurā neesam paplašinājuši savu apvārsni, ir velti nodzīvota". Ko jūs tam varētu piebilst? Irina tam piekrīt, un viņai nav ko piebilst.

Kur jūs redzat savu vietu Latvijas attīstībā? Attīstot zinātni. Apgūstot un ieviešot jaunas izmeklēšanas un ārstēšanas metodes.