Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Pētniecība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) darbinieki un studējošie iesaistījušies starptautiskajā I-SHARE (International Sexual Health And ReproductivE Health) pētījumā COVID-19 ierobežojumu ietekme uz seksuālo un reproduktīvo veselību, kura mērķis ir izprast COVID-19 un ar to saistīto ierobežojumu ietekmi uz seksuālo un reproduktīvo veselību.

ISHARE_Header.png

COVID-19 un ar to saistītie ierobežojumi ieviesuši daudz izmaiņu cilvēku ikdienā un paradumos, līdz ar to aktuāls kļuvis jautājums, kā karantīna, pašizolācija, distancēšanās un citi ar ārkārtējo situāciju un COVID-19 ierobežošanu saistītie pasākumi ietekmē mūsu seksuālo un reproduktīvo veselību.

Pētījumi par citām ārkārtas situācijām (piemēram, infekcijas slimību epidēmijas, kari un katastrofas) liecina, ka uztraukumi, infekcija, veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības izmaiņas un citi apstākļi ietekmē grūtniecības gaitu un iznākumu, neplānotu, bieži vien nevēlamu grūtniecību pieaugumu, seksuāli transmisīvo infekciju un novēlotu šo slimību diagnostikas gadījumu skaita palielināšanos, seksuālās vardarbības pieaugumu un rada citas seksuālās un reproduktīvās veselības riskus.

Starptautiskais tīklojums ANSER (Academic Network for Sexual and Reproductive Health and Rights Policy) un Londonas Higiēnas un Tropiskās medicīnas institūts (London School of Hygiene & Tropical Medicine) kopā ar vairāk nekā 30 valstu zinātniskajām institūcijām sāk pētījumu, lai labāk saprastu, kā COVID-19 ietekmēja un ietekmē seksuālo un reproduktīvo veselību un kā labāk sagatavoties citām krīzes situācijām, saglabājot labu seksuālo un reproduktīvo veselību un dzīves kvalitāti.

I-SHARE pētījums Latvijā ir iekļauts Valsts pētījumu programmas Covid-19 seku mazināšanai projektā. Latvijā pētījumu veic RSU docētāji un studējošie prof. Guntas Lazdānes vadībā.

Aicinām ikvienu, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu, piedalīties aptaujā, lai palīdzētu izzināt COVID-19 ietekmi uz seksuālo un reproduktīvo veselību! Tikai kopā varam nodrošināt, ka COVID-19 un citas likstas neietekmē mūsu veselību, tai skaitā seksuālo un reproduktīvo veselību!

Plašāka informācija par starptautiskā pētījuma gaitu

VPP_un_starpt_petij_seksuala_reproduktiva_veseliba.png