Skolēniem
Uzņemšana

Ar divām jaunām maģistra studiju programmām – Veselības psiholoģija un Māszinības – šogad startējusi vasaras uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiālē. Šis ir būtisks papildinājums Liepājas filiāles studiju programmām, kur abas šīs jomas līdz šim maģistrantūras līmenī nebija pārstāvētas. Šāds solis vieš pamatotas cerības Kurzemes reģionam nākotnē piesaistīt vairāk jaunu, kompetentu veselības aprūpes jomas speciālistu. Studētgribētājiem pieejamas gan valsts budžeta, gan Liepājas domes finansētās studiju vietas.

stude-Liepajas-filiale-lead.jpg

Liepājas filiālē kā vienīgajā augstskolā Kurzemes reģionā, kas jau vairāk nekā 70 gadu piedāvā izglītību veselības aprūpē, bez minētajām jaunpienācējām pieejamas vēl septiņas citas studiju programmas. Programmu Ārsta palīgs, Ārstnieciskā masāža un Veselības sporta speciālists absolventi iegūst 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību, savukārt bakalaura studiju līmenī apgūstama Psiholoģija un Māszinības, ko atkarībā no iepriekš iegūtās izglītības var apgūt četru gadu vai gada laikā.

Šovasar Liepājas filiāle plāno uzņemt vairāk nekā 150 studentu, no kuriem aptuveni puse studēs par valsts budžeta līdzekļiem. Augstskola cieši sadarbojas ar reģiona ārstniecības iestādēm, nodrošinot studentu praktisko iemaņu apguvi un profesionālu mācībspēku piesaisti. Līdzīgi kā RSU studiju norises vietas Rīgā, arī Liepājas filiāle ir labi aprīkota ar simulāciju tehnoloģijām, mulāžām un manekeniem, kas ļauj topošajiem veselības aprūpes speciālistiem pilnveidot savas klīniskās prasmes.

Kurzemnieku ērtībai pieteikšanās studijām gan Liepājas filiāles, gan jebkurai citai RSU īstenotajai programmai iespējama, nebraucot uz galvaspilsētu. Elektroniski pieteikties pamatstudiju programmām iespējams līdz 9. jūlijam, bet maģistrantūras programmām – līdz 13. augustam. Tas izdarāms sistēmā uznemsana.rsu.lv. Savukārt dokumentu pieņemšana klātienē pamatstudiju programmām norisināsies no 1. līdz 9. jūlijam, bet maģistra studiju programmām no 1. jūlija līdz 13. augustam. Studētgribētāji tiks gaidīti RSU Liepājas filiālē, Riņķu ielā 24/26.

Plašāka informācija par RSU Liepājas filiāles studiju programmām