Darbiniekiem
Izstādes

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26a), sākot no 11. oktobra, skatāma izstāde Vienkārši par ārsta pasaulē svarīgo, kas zīmējumos, fotogrāfijās un Latvijas ārstu izteikumos atspoguļo valsts medicīnai nozīmīgu desmit gadu posmu nozares attīstībā. Izstāde ir kaleidoskopisks ekskurss nesenā nozares pagātnē, akcentējot būtiskākās idejas, panākumus un mediķu intelektuālo pienesumu Latvijas sabiedrībai.

izstade_mitc02.jpg

Izstāde veidota, balstoties uz ārstu žurnāla Medicus Bonus saturu un vizuālo informāciju. Izstādē skatāmo zīmējumu autores ir mākslinieces Maija Līduma un Ruta Linīte, foto – Rojs Maizītis un Elīna Kursīte.

Izstādes saturā akcentēts asociētā profesora, onkologa Jāņa Eglīša sacītais: "Svarīgi, lai cilvēki apzinātos, ka šūpulī ieliktā veselība ir viena no pamatvērtībām."

Medicus Bonus ir specializēts izdevums mediķiem. Tā pirmais numurs iznāca 2011. gadā. Šī desmitgade padarījusi izdevumu par nozīmīgu informācijas nesēju un, lūkojot laika nogrieznī, atspoguļo svarīgākās norises mūsu valsts veselības aprūpē. Ir svarīgi apzināties, ka šodienas pasaulē, kurā zinātne noris pārsvarā svešvalodā, ir bezgala būtiski spēt runāt un domāt par medicīnu un veselības aprūpi latviešu valodā, turklāt stingri iestājoties par zinātnisko pieeju šajos jautājumos. Vizuāli krāšņs un informatīvi bagāts žurnāls, ko Latvijas mediķu saime saņem bez maksas, ir skaista dāvana un liela atbildība. Tas ir bagātīgs krājums un liels ieguldījums veselības aprūpes un ārstniecības norišu dokumentēšanā. Turklāt vēsturi veido ne tikai vārdi, bet arī tēli – fotogrāfijas un mākslinieku zīmējumi, kas izstādē guvuši otro elpu.

Izdevuma konsultatīvā padome: prof. Ludmila Vīksna, prof., akadēmiķis Andrejs Ērglis, prof. Viesturs Boka, prof. Jānis Gardovskis, Dace Matule, Viesturs Šiliņš, Iveta Neimane, Viktors Jaksons, Anna Saliņa. Dizaina autore: Maija Līduma. Izdevējs: RPH Marketing Latvia.

Žurnāla Medicus Bonus galvenā redaktore visā medija izaugsmes periodā ir RSU programmas Komunikācijas kultūra un multimediji doktorante, RSU pasniedzēja Aija Kažoka, medicīnas redaktore – Linda Šauriņa.