Darbiniekiem
Konferences, semināri
Pētniecība

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) starptautiskā projekta Tīklošanās nepilnību samazināšana starp RSU un starptautiski vadošajiem partneriem vīrusu infekciju izraisītu autoimūno slimību pētniecībā (VirA) ietvaros 9. un 10. novembrī notiek konference Autoimūnās slimības: galvenās problēmas un risinājumi.

Konference ir noslēguma daļa trīs gadus ilgušā VirA projektā, kura mērķis ir veicināt autoimūno slimību pētniecības kapacitāti un aizpildīt tīklošanās nepilnības.

vira_logo.jpg

RSU Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūts jau daudzus gadus sadarbībā ar vadošajām klīnikām un citiem starptautiskiem partneriem pēta autoimūnās slimības un to, kā tās ārstēt. Darbs, kas veikts komandā ar trim izcilām partnerorganizācijām no Itālijas, Vācijas un Izraēlas, vairojis RSU reputāciju un atpazīstamību starptautiskajā zinātnieku sabiedrībā, paverot plašākas sadarbības iespējas.

Konferences Autoimūnās slimības: galvenās problēmas un risinājumi dalībnieki pulcējušies no Baltijas valstīm, Eiropas pētniecības iestādēm un projekta partnerorganizācijām: Ferāras Universitātes (Itālija), Ulmas Universitātes (Vācija) un Zabludoviča Autoimūno slimību centra Šēbas Medicīnas centrā (Izraēla).

Piedaloties un organizējot starptautiskas konferences, seminārus, sadarbības tīklu veidošanu un citus pasākumus, VirA projekts veicinājis RSU integrāciju Eiropas pētniecības telpā. Izmantojot RSU partneru Izraēlā, Itālijā un Vācijā pieredzi un labāko praksi, mūsu universitātes pētniecības profils ir paplašinājies daudznozaru pētniecībā: imunoloģijā, virusoloģijā, morfoloģijā, kā arī klīnisko datu pārvaldībā un modelēšanā.