Starptautiskā sadarbība

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 7. un 8. novembrī viesojās sadarbības partneri no ārvalstu ārstniecības iestādēm. Tikšanās laikā tika pārrunātas aktualitātes saistībā ar studiju programmas Medicīna reorganizāciju (Medicīna 2.0), piemēram, par prakses iespējām pēdējā studiju gadā. RSU pārstāvji kopā ar viesiem diskutēja par veiksmīgākajiem risinājumiem prakšu rotāciju organizēšanā.

Tika pārrunāta arī pieredze un iespējas organizēt klīniskos apmācību ciklus ārvalstu studentiem viņu mītnes zemēs. RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa un pētniecisko institūtu direktori viesus informēja par RSU zinātnes projektiem un aktuālajiem pētījumiem.

Pasākumā RSU rektors prof. Aigars Pētersons parakstīja līgumu ar Brēmenes slimnīcu apvienību, kas RSU 6. kursa studentiem ļaus izmantot 40 prakses vietas savā mītnes zemē, sākot jau ar nākamo akadēmisko gadu.

Pēc diskusijas delegācijas pārstāvji devās ekskursijā uz RSU Zobārstniecības pirmsklīniku, anatomikumu un Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru.

Pasākumā piedalījās šādi sadarbības partneru pārstāvji:

• Vilhelmshāfenes slimnīcas medicīniskais direktors prof. Here W. Folkert (Vācija),
  • Reines slimnīcas (Matias Stiftung) medicīnas klīnikas galvenā ārste Angela Grote-Reith (Vācija),
  • Brēmenes slimnīcu apvienības korporatīvās attīstības un medicīnas stratēģijas vadītāja Karin Hochbaum (Vācija),
  • Bolzano reģionālās slimnīcas pediatrijas nodaļas vadītāja/ RSU klīniskās bāzes vadītāja Lydia Pescollderungg (Itālija),
  • RSU koordinators Izraēlā Stav Brodsky.