Preses relīzes

Ceturtdien, 8. septembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Psihiatrijas un narkoloģijas katedra aicina interesentus uz Masačūsetsas Universitātes (ASV) Medicīnas skolas Psihiatrijas katedras vadītāja un profesora Duglasa Ziedoņa vieslekciju "Apzinātībā blastīta pieeja pacienta aprūpes un personiskās noturības veidošanai" (Mindfulness-Based Interventions to Enhance Patient Care and Personal Resilience).

University of Massachusetts Medical School, UMass Memorial Health Care ir pirmais un vadošais centrs pasaulē, kas izstrādājis apzinātībā (mindfulness) balstītu stresa mazināšanas pieeju un ieviesis tās izmantošanu daudzās medicīnas jomās. Lekcija paredzēta visu specialitāšu rezidentiem, studentiem un praktizējošiem ārstiem, kā arī citiem interesentiem.

Vieslekcija notiks Dzirciema ielā 16, RSU 1. auditorijā, ceturtdien, 8. septembrī, no pulksten 16.00 līdz 17.00. Vieslekcijas apmeklējums ir bez maksas. Lekcija notiks angļu valodā bez tulkojuma latviešu valodā.

Lekcija tiek īstenota projekta Atvērta dialoga pieeja psihiatrijas pakalpojumos ietvaros, kas notiek ar Baltijas–Amerikas Brīvības fonda (BAFF) finansējuma atbalstu. Vairāk informācijas par BAFF stipendijām un lektoru atbalstu varat uzzināt, apmeklējot www.balticamericanfreedomfoundation.org.

2013. gadā RSU parakstīja sadarbības līgumu ar vienu no vadošajām medicīnas augstskolām ASV – Masačūsetsas universitātes Medicīnas fakultāti (The University of Massachusetts Medical School, UMMS). Līgums paredz iespēju veidot tiešu sadarbību medicīnas un veselības aprūpes programmās studējošo un rezidentu izglītībā, kā arī zinātniski pētnieciskajā darbā. Sadarboties ar UMMS varēs visas ar medicīnu un veselības aprūpi saistītās RSU studiju programmas.

Līguma iniciatori un sadarbības izveidotāji bija RSU Medicīnas fakultātes Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītājs profesors Elmārs Rancāns un Masačūsetsas universitātes Psihiatrijas katedras vadītājs profesors Duglass Ziedonis.

Papildu informācijai: