Pārlekt uz galveno saturu
Attīstība

Stiprinot starpdisciplināru pieeju studijām, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) jau šoziem piedāvās interesentiem unikālu maģistra studiju programmu Veselības komunikācija. RSU sabiedrības veselības un komunikācijas ekspertu veidota, pašlaik tā ir vienīgā studiju programma Baltijā, kuras saturā apvienotas abu zinātņu jomu – komunikācijas un sabiedrības veselības – kompetences.

“Programmas Veselības komunikācija tapšana tieši Rīgas Stradiņa universitātē ir likumsakarīga. Šeit, jau 20 gadus līdzāspastāvot medicīnas un sociālo zinātņu studijām, ir izveidojies stabils pamats starpdisciplināro studiju attīstībai. Apvienojot divu jomu docētāju kompetences, RSU komanda izstrādājusi studiju programmu, kurā sagatavosim speciālistus ar unikālu ekspertīzi jēgpilnā un uz zinātniskiem principiem balstītā komunikācijā par veselības jautājumiem,” stāsta RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

Pieaugot sabiedrības interesei par veselības jautājumiem, arvien būtiskāka kļūst cilvēku informācijpratība, jo bieži vien medijos pieejamā informācijā parādās viedokļi, kas ir balstīti uz mītiem, nevis zināšanām. Kā norāda studiju programmas vadītājas – RSU docētājas Anda Ķīvīte-Urtāne (Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte) un Vita Savicka (Komunikācijas fakultāte), tas liecina par to, cik būtiskas ir komunikatoru specifiskās zināšanas veselības jomā un spēja veidot atbilstošu saturu un argumentētu diskusiju, kā arī veselības nozares pārstāvju prasmes korekti komunicēt.

“Veselības komunikācijas komplicētību nosaka arī tas, ka tās mērķis bieži vien ir ietekmēt cilvēku uzvedību, vai nu veicinot profilaktiskas darbības, vai aktīvu līdzestību slimības gadījumā, vai sniedzot atbalstu saviem tuviniekiem. Lai ietekmētu cilvēku uzvedību, kas veicina paša indivīda, grupas un sabiedrības veselību kopumā, nepieciešams izmatot zinātniski pamatotu komunikācijas metodoloģiju, ko apgūs mūsu studenti”, uzsver V. Savicka.  

Studiju programma ir paredzēta plaša spektra interesentiem – ar iepriekšējo izglītību medicīnā un veselības aprūpē, dabaszinātnēs, vides zinātnēs, pārtikas zinātnēs, sociālajās vai humanitārajās zinātnēs. Studijas ilgs divus gadus. Plānots, ka studiju programmā tiks uzņemti arī ārvalstu studējošie.

Absolvējot studiju programmu, jaunie speciālisti varēs strādāt komunikācijas uzņēmumos, ar sabiedrības veselības aktivitāšu nodrošināšanu saistītajās valsts un pašvaldības iestādēs, valsts pārvaldes institūcijās, kas nodarbojas ar veselības politikas izstrādāšanu un īstenošanu, pacientu un veselības politikas nevalstiskajās organizācijās, mediju uzņēmumos un privātā biznesa organizācijās – medicīnas iestādēs, farmācijas kompānijās u. c.

Elektroniskā uzņemšana studiju programmā Veselības komunikācija sāksies 2018. gada 1. decembrī, savukārt dokumentus varēs iesniegt no 10. decembra līdz nākamā gada 10. janvārim.