Pētniecība

23. novembra Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulcē, kas ir LZA augstākais lēmējorgāns, notika LZA locekļu vēlēšanas. Par LZA īsteno locekli jeb akadēmiķi ievēlēta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras profesore Sandra Lejniece, par LZA korespondētājlocekli – RSU Doktorantūras nodaļas dekāns un jaunievēlētais rektors profesors Aigars Pētersons.

sandra_lejniece-rsu-lead.jpg

aigars-petersons-stradina-balva-20-lead.jpg

Par LZA īstenajiem locekļiem jeb akadēmiķiem ievēlē izcilus Latvijas zinātniekus, kuru pētījumi ir plaši atzīti gan Latvijā, gan pasaulē. Par korespondētājlocekļiem ievēlē Latvijā kādā zinātnes nozarē autoritāti ieguvušus zinātniekus, kuri spēj kvalificēti pārstāvēt attiecīgo zinātnes nozari, ekspertēt zinātniskos darbus un savai specializācijai atbilstošos zinātniskos virzienus.

Latvijas Zinātņu akadēmijas sastāvu veido īstenie locekļi (akadēmiķi), goda locekļi, korespondētājlocekļi un ārzemju locekļi. To skaitu, kandidātu izvirzīšanas un apspriešanas kārtību zinātniskā sabiedrībā, kā arī ievēlēšanas kārtību nosaka LZA statūti.