Skolēniem

Fotogrāfija kā medijs, pētnieciskās žurnālistikas darba specifika, radoša konfliktu risināšana – šīs un citas tēmas Latvijas vidusskolēniem divu aizvadīto mācību gadu laikā bijusi iespēja izzināt īpašā lekciju ciklā, ko Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) rīko sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB). Vidusskolēnu iecienītās lekcijas tiks turpinātas arī šogad, noturot vienu ik mēnesi. Tuvākās lekcijas – 6. novembrī un 4. decembrī.

Pirmo šā mācību gada lekciju, kas norisinājās 9. oktobrī, jau apmeklēja Ikšķiles vidusskolas un Rīgas 49. vidusskolas skolēni, kas kopīgi ar RSU Karjeras centra konsultantes Sanitas Dzelmes palīdzību meklēja atbildes uz jautājumiem ko es spēju, ko es vēlos, kā to sasniegt un citiem. Lekcijā jaunieši labāk iepazina sevi un mācījās nospraust realizējamus mērķus.

Lekcijā Starpvalstu attiecības – kā tās analizēt?, kas notiks 6. novembrī, RSU asociētais profesors Edijs Bošs runās par to, kā izprast aktuālās politiskās norises pasaulē. Tiks izvērtēts, kā starptautiskās politikas analītiķi lūkojas uz starpvalstu attiecībām, un kopīgi ar jauniešiem tiks pamēģināts šos analītiķu instrumentus pielietot starpvalstu attiecību dziļākai izpratnei. Šo lekciju ieteicams apmeklēt tiem vidusskolēniem, kuros mīt interese par starptautisko attiecību norisēm.

Savukārt 4. decembrī lekcijā Kā būt līderim? RSU studiju programmas Starta uzņēmējdarbības vadība flagmanis Kristaps Zaļais iztirzās, kas līderi atšķir no pārējiem, kādas grūtības slēpj spožais līdera tituls un kā sevī attīstīt līderības prasmes. Jaunieši iepazīs izcilu personību izaugsmes stāstus, kā arī varēs iejusties vadītāja lomā, izspēlējot lēmumu pieņemšanas dilemmas, ar kādām jāsaskaras uzņēmējdarbībā ikdienā.

Lekcijas LNB Jauniešu telpā -15+ paredzētas reizi mēnesī pēcpusdienās no 16.00 līdz 17.00. Lekcijas ir bezmaksas un katru no tām var apmeklēt gan individuāli, gan visa klase kopīgi, taču ierobežotā vietu skaita dēļ lūgums savlaicīgi pieteikt dalību e-pastā iveta[pnkts]kruminaatlnb[pnkts]lv vai telefoniski 29466511.