Skolēniem
Ziņas

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir apkopojusi informāciju, no kurām Latvijas skolām 2018. gada vasaras uzņemšanā Rīgas Stradiņa universitātē iestājušies visvairāk skolēnu. Līderu pozīcijās ir labākās Latvijas ģimnāzijas un vidusskolas.

Vidusskolas, kuru absolventi visvairāk iestājušies RSU

Nr.SkolaUzņemto skolēnu skaitsPilsēta / reģions
18.Jūrmalas Valsts ģimnāzija12Rīgas reģions
19.Valmieras Pārgaujas ģimnāzija12Vidzeme
20.Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija12Vidzeme

Savukārt analizējot reģionus, RSU visvairāk pārstāvēta ir Rīga – 45 %. Tālāk seko Kurzeme 16 %, Latgale – 11 %, Zemgale – 10 % un Rīgas reģions – 8 %.

Skolas-regioni-RSU-2018.jpg

Plašāka analīze ar uzņemto skolēnu skaitu no Latvijas

Kopumā uzņemti vairāk nekā 1500 skolēni no 342 mācību iestādēm. RSU iestājušās arī personas, kas ieguvušas izglītību ārvalstīs vai sāk studijas pēc profesionālās vai pirmā līmeņa augstākās izglītības apgūšanas, piemēram, koledžā.

RSU uzņemšanas rezultāti pierāda trīs būtiskas lietas. Pirmkārt, RSU augstā reputācija un rūpes par kvalitāti piesaista spējīgākos un labākos skolēnus no visas Latvijas, tādējādi nodrošinot arī RSU studentu un absolventu zināšanu un motivācijas augsto līmeni. Otrkārt, RSU uzņemšanas rādītāji apliecina skolotāju pašaizliedzīgo un augsti profesionālo darbu. Latvijā vispārējā izglītība ir augstā līmenī, un tas ir tieši pateicoties skolotāju darbam. Treškārt, RSU ir visas Latvijas universitāte, jo RSU ir iestājušies skolēni no visas Latvijas.

Izcilie uzņemšanas rezultāti ir visas RSU komandas kopīga darba nopelns. RSU arī jaunajā studiju gadā plāno organizēt dažādas aktivitātes, informējot skolēnus un skolotājus par studiju iespējām, piemēram, piedaloties izstādē Skola, organizējot Atvērto durvju dienu, akciju Pielaiko studijas, karjeras dienas, sagatavošanās kursus, Jauno mediķu akadēmiju, atbalstu ZPD sagatavošanā, kā arī vēstnešu braucienus pa visu Latviju.