Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu starptautiskā zinātniskā konference Health and Social Sciences, kas notiks šā gada 27. un 28. martā, pirmo reizi tās 70 gadu vēsturē tiks rīkota tiešsaistē, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju. Konferences 30 sekcijas virtuāli pulcēs 350 dalībnieku no 17 valstīm, kuru prezentācijas attālināti vērtēs 140 žūrijas locekļi veselības zinātnēs un 15 – sociālajās zinātnēs.

Konferenci atklās profesors Andis Graudiņš no Moneša universitātes (Monash University) Austrālijā, kura profesionālā interese ir neatliekamās medicīnas un klīniskās toksikoloģijas pētniecība. Viņš uzstāsies ar referātu par saindēšanās ar paracetamolu ārstēšanu un risku novērtēšanu. Turpinājumā ar priekšlasījumu par Ķīnas reakciju uz globālajiem naratīviem par COVID-19, to ietekmēšanas stratēģijām un secinājumiem pasaulei uzstāsies RSU Ķīnas studiju centra vadītāja, pētniece un docētāja Una Bērziņa-Čerenkova.

Tiešraidi no atklāšanas un konferences sekcijām varēs vērot sociālajā vietnē Facebook: https://www.facebook.com/isc.rsu.lv/?ref=bookmarks. Konferences programma pieejama RSU mājaslapā: https://isc.rsu.lv/programme/schedule

Jau sesto gadu konference notiek starptautiskā līmenī. Arvien aug tās dalībnieku skaits, it īpaši sociālajās zinātnēs, apliecinot pētniecības noz;imes palielināšanos studiju procesā, kā arī starptautiskās sadarbības paplašināšanos. Šogad kopumā saņemti 430 pieteikumi no 17 valstīm, dalībai konferencē apstiprināti 350 pētnieki. Darbs notiks 30 sekcijās – plānota 21 mutiskā sekcija un deviņas sekcijas stenda referātiem. To visu varēs vērot tiešsaistē Zoom platformā, un tajā gan vietējai, gan ārvalstu žūrijai būs iespēja uzdot jautājumus un sniegt komentārus. Konferences darba valoda – angļu.

"Studentu starptautiskā konference ir nozīmīgs notikums ne tikai studentu, bet arī augstskolas dzīvē un tās vietējo un starptautisko sadarbības partneru zinātnes sfērā. Tāpēc esam īpaši gandarīti, ka laikā, kad gandrīz visi pasākumi valstī tiek atcelti, spējām atrast risinājumu un rīkot konferenci, neradot draudus sabiedrības veselībai," uzsver konferences koordinatore, Medicīnas fakultātes studente Sintija Kukaine. "RSU studiju process jau vairākas nedēļas sekmīgi norit tiešsaistē, un ceram, ka šī pieredze ļaus sekmīgi novadīt konferenci un gūt pieredzi tehnoloģiju arvien plašākai izmantošanai pētniecisko darbu prezentēšanā."

RSU starptautiskā studentu konference tiek organizēta jau kopš 1950. gada un ir kalpojusi par platformu studentu pētnieciskā potenciāla attīstībai un pieredzes iegūšanai. Kopš 2015. gada konference norit starptautiskā līmenī, pulcējot jaunos pētniekus no vairāk nekā 25 valstīm, kā arī iesaistot starptautisku žūriju studentu pētniecisko darbu vērtēšanā. Sākot ar 2018. gadu, konference tiek organizēta kā divu dienu pasākums, īpaši palielinot sociālo zinātņu studentu iesaisti. Konferenci organizē RSU Studējošo pašpārvalde ar mērķi veicināt pētniecību studējošo vidū, dalīties ar pieredzi un dibināt jaunus kontaktus.

Šobrīd RSU studentiem aktīvi nodrošina lekciju un nodarbību tiešraides, lekciju un nodarbību video ierakstus, video konferences un citas mūsdienīgas e-studiju formas. RSU izmanto Panopto, Zoom, MS Team, TurnitIn u. c. platformas. Vēl pirms ārkārtas situācijas visiem RSU studējošajiem vairāk nekā 60 % lekciju bija pieejamas video formātā – RSU video materiālu repozitorijā ir vairāk nekā 10 000 video ieraksti, kas ietver gan lekciju un dažādu medicīnisko manipulāciju video, gan zinātnisko konferenču sesiju ierakstus. Turklāt RSU lielākajai daļai studiju kursu (virs 70 %) e-studiju vidē ir izvietoti materiāli, kas katru semestri tiek aktualizēti. Pašlaik, aktīvi papildinot e-vides studiju materiālus, kopējais apjoms ir vēl lielāks.