Starptautiskā sadarbība

Lai stiprinātu sadarbību, no kuras lielākie ieguvēji būtu abu valstu studenti, mācībspēki un zinātnieki, 29. novembrī Latvijas un Izraēlas Biznesa foruma laikā parakstīts saprašanās memorands starp Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Šebas Medicīnas centru (Sheba Medical Center).

Memorands iezīmē ciešākas un plašākas sadarbības iespējas, tostarp zinātnē, īsāka un garāka termiņa apmaiņas vizītes studentiem, docētājiem un zinātniekiem, savstarpēju tīklošanās norišu koordinēšanu, dalīšanos ar pētniecības rezultātiem un citu akadēmisko informāciju.

Šebas Medicīnas centrs ir viens no nozīmīgākajiem akadēmiskajiem un klīniskajiem ekselences centriem Tuvajos Austrumos, kur gada laikā ārstēšanu saņem vairāk nekā miljons pacientu. Savukārt izdevums Newsweek Šebas Medicīnas centru ierindojis starp 10 lielākajām pasaules medicīnas iestādēm, īpaši izceļot pētniecību un biotehnoloģiju inovācijas.

RSU un Izraēlā bāzētā centra sadarbības aizmetņi meklējami pētnieciskā kopdarbā starp Zabludoviča Autoimūno slimību centra (Zabludowicz Center for Autoimmune Diseases) un RSU Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūtu. Abi centri starptautiskos projektos sadarbojās autoimūno slimību pētniecības jomā. Parakstītais saprašanās memorands paredz sadarbību krietni plašākā tematiskā lokā.

Memoranda parakstīšana noritēja Latvijas un Izraēlas Biznesa foruma laikā, kas ir daļa no Latvijas valsts oficiālās vizītes programmas Izraēlā.