Atzinība

Piektdienas, 5. februāra, vakarā notika Latvijas Studentu apvienības (LSA) Gada balvas pasniegšanas ceremonija 14 nominācijās, sveicot Latvijas studentu pārstāvniecības spilgtākos cilvēkus un nozīmīgākos notikumus, kurus vērtēja studenti, LSA vecbiedri, studējošo pašpārvaldes un ārējo ekspertu komisija.

Svinīgo ceremoniju ar uzrunu atklāja LSA prezidente Ilva Grigorjeva, kā arī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Par Gada studējošo pašpārvaldi atzīta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošo pašpārvalde (SP).

sp-valde-rsu-012015-lead.jpg

RSU Studējošo pašpārvaldes valde 2015. gada janvārī.

Kā pastāstīja 2015. gada Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētājs Artūrs Kaļva, "iepriekšējais gads RSU SP bija ļoti ražīgs un dažādiem izaicinājumiem bagāts gads, kad daudz paveicām gan Rīgas Stradiņa universitātē, gan plašāk – nacionālā līmenī, ieguldot savu laiku un enerģiju, lai tiktu veiktas un ieviestas pārmaiņas, kas uzlabo studentu dzīvi. Ir patiess prieks, ka no vairāk nekā 30 Latvijas studējošo pašpārvaldēm Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde atzīta par labāko! Paldies visai 2015. gada Studējošo pašpārvaldes komandai – gan valdei un padomei, gan visiem biedriem."

Kopš 2016. gada 1. janvāra RSU Studējošo pašpārvaldi vada Artūrs Šilovs. Intervija ar viņu RSU mājaslapā.

Vērtējot studentu sniegumu LSA pārvaldes institūcijās, par LSA Gada aktīvistu tika atzīts RSU Rehabilitācijas fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmas Uzturs 3. kursa students Matīss Apinis.

Jāpiemin vēl daži Gada balvas ieguvēji. Piemēram, par Gada ķezu tika atzīti Saeimas deputāta Inta Dāldera centieni grozīt Augstskolu likumu. Uz 2. Saeimas lasījumu no I. Dāldera kopumā tika iesniegti 83 labojumi. "Grozījumi likumos nav nekas jauns, dažkārt izmaiņas ir ļoti nepieciešamas un atbalstāmas, tomēr Gada ķeza to pārspēj. Ints Dālderis, kurš iesniedza 83 labojumus Augstskolu likumam uz 2. Saeimas lasījumu, pavisam noteikti brīžiem uzjautrināja. Kurš no ierosinājumiem varētu būt jūsu favorīts: visu koledžu pievienošana universitātēm, filiāļu slēgšana vai Senāta funkciju samazināšana, atstājot tā pārraudzībā tikai akadēmiskus jautājumus?" retoriski jautā LSA preses pārstāvis Kristaps Osis.

Balvu par gada ieguldījumu sociālās dzīves veicināšanā ieguva LSA darbs pie studiju un studējošo kredītiem. Rezultāta Ministru kabinetā (MK) izskatīšanai tika iesniegti priekšlikumi par to, lai studentiem nebūtu jāmeklē papildu galvotājs, bet lai valsts uzņemas galvotāja lomu, tādējādi veicinot augstākās izglītības pieejamību. Decembrī MK apstiprināja grozījumus, ļaujot personām ar I vai II grupas invaliditāti saņemt studiju un / vai studējošā kredītu ar valsts galvojumu.

Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras (AIKA) izveide saņēma balvu nominācijā Studentu lieta – taisna un cieta! AIKA izveide ir pirmais solis ne tikai Latvijas augstākās izglītības grādu atzīšanā ārzemēs, bet arī augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas sistēmas kopējā uzlabošanā.

LSA Gada balvu tradicionāli pasniedz šādās nominācijās

• Gada Studējošo pašpārvalde
  • Gada ķeza