Darbiniekiem
Pētniecība
Sabiedrības veselība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieku grupa kopā ar pētījumu kompāniju Kantar (SIA TNS Latvia) aktīvi turpina Veselības ministrijas pasūtīto pētījumu par faktoriem un paradumiem, kas ietekmē Latvijas iedzīvotāju seksuālo un reproduktīvo veselību.

Tā kā seksuālā un reproduktīvā veselība un ar to saistītie paradumi ir daudzšķautņaina un sarežģīta tēma, par kuru bieži vien ir grūti runāt, pētījumam izvēlēta pašaizpildes anketēšana. Intervētāji sēdēs 2 m attālumā, vajadzības gadījumā sniedzot plašāku informāciju par kādu anketas jautājumu vai terminu.

Vairāk nekā 40 intervētāji no visas Latvijas piedalījās trīs dienu ilgā apmācībā tiešsaistē un pārrunāja to, kas ir seksuālā un reproduktīvā veselība un kāda informācija pašlaik ir zināma un pieejama par seksuālo un reproduktīvo veselību Latvijā, kā arī par izglītību, kas saistīta ar šo jomu, veselības aprūpes pakalpojumu apjomu, vecāku pabalstiem un daudzus citus jautājumus, kuri ietverti aptaujas anketā.

SVI_petijums_par-seksualo_un_reproduktivo_veselibu00-lead.gif

Foto: Gunta Lazdāne

Tēmas izklāstīja un diskusiju vadīja saliedēta ekspertu grupa, kurā Kantar pārstāvēja Ingrīda Libora, bet RSU – doc. Anda Ķīvīte-Urtāne (pētījuma vadītāja), prof. Gunta Lazdāne un asoc. prof. Jānis Ķīsis. Ļoti svarīgos jautājumus par dažādām vardarbības formām un iespējamo palīdzību no vardarbības cietušajiem pastāstīja Juris Dilba, kurš ir centra Marta Liepājas filiāles vadītājs.

Anketēšanu plānots sākt septembra sākumā, jo pētījums ir plašs un aptvers 4000 respondentu vecumā no 15 līdz 64 gadiem.