Skolēniem

Trešdien, 11. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors prof. Aigars Pētersons tikās ar Rīgas Klasiskās ģimnāzijas (RKĢ) 12. klašu skolēniem, lai iepazīstinātu ar RSU studiju programmām veselības aprūpes jomā un sociālajās zinātnēs.

Uz tikšanos ar rektoru bija pulcējušies vairāki desmiti skolēni, kuri izrādīja lielu interesi par studijām RSU. Skolēni arī uzdeva rektoram virkni ļoti konkrētu jautājumu, kas liecināja, ka viņi jau ir labi iepazinušies ar RSU piedāvātajām studiju programmām. Skolēnus interesēja stipendiju pieejamība, Erasmus+ piedāvājums, sociālo zinātņu studiju programmas un citi jautājumi. Jaunieši bija motivēti jau šī gada septembrī uzsākt studijas RSU.

Tikšanās laikā rektors A. Pētersons un Administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis kopā ar RKĢ ģimnāzijas direktoru Romanu Alijevu, RKĢ direktora vietnieci izglītības jomā Gaļinu Rafaļsoni, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāju Oļegu Burovu un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktoru Gunti Helmani vienojās paplašināt RSU un RKĢ sadarbību skolēnu izglītošanā un pētnieciskās intereses veidošanā medicīnā un veselības aprūpē, to skaitā, veidojot kopīgu mācību programmu un paplašinot Jauno Mediķu akadēmiju. RSU šajā sadarbībā līdzdarbosies kā stratēģiskais partneris un vadošais konsultants.

RSU jau vairāku gadu garumā sadarbojas ar RKĢ, piedaloties skolas organizētajās medicīnas vasarskolās. RKĢ dibināta 1997. gadā, un skolēnu skaita ziņā tā ir lielākā skola Latvijā.

Vairāk par Rīgas Klasiko ģimnāziju