Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem

Vairāk nekā 1000 studētgribētāju no visas Latvijas sestdien, 7. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Atvērto durvju dienā izzināja augstskolas piedāvātās izglītības iespējas un iepazina studiju vidi. Sarunās ar docētājiem, studentiem, absolventiem un darba devējiem, kā arī praktiski izmēģinot gan medicīniskas manipulācijas, gan sociālo zinātņu fakultāšu piedāvātās iespējas – studentu mediju, simulācijas spēles un testus – jauniešiem bija iespēja pārliecināties, vai savai nākotnei noskatījuši īsto alma mater.

Lielā pieprasījuma dēļ nemitīgi kursējošs augstskolas organizētais transports savienoja RSU centrālo ēku Dzirciema ielā 16 ar RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru Anniņmuižas bulvārī 26a, šādi tuvplānā ļaujot iepazīt RSU fakultātes veselības aprūpes un sociālo zinātņu jomā. Veselības aprūpē ieinteresētajiem studētgribētājiem bija iespējams 3D vidē iejusties zobārsta lomā, pieņemt dzemdības, izlozes kārtā doties ekskursijā uz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centru, kā arī daudz citos veidos praktiski ieskatīties savā nākotnes profesijā. Sociālo zinātņu interesentus nodarbināja gan RSU studentu medijs, gan tests par līderības iezīmēm raksturā un citas praktiskas nodarbes.

“Pirms pasākuma apmeklējuma bija šaubas, vai studēt RSU, taču domas strauji mainījās pēc rektora runas aulā, kā arī pēc prezentācijas, kurā tika aprakstīti un kliedēti sabiedrībā esošie mīti par studēšanu. Iespaidoja arī universitātes vide un atmosfēra,” RSU studentu medijam Skaļāk! Atvērto durvju dienā atzina vidusskolniece Madara.
 
Savukārt RSU rektors profesors Aigars Pētersons uzteica Atvērto durvju dienas apmeklētāju labo sagatavotību un augsto motivāciju: “Pasākuma laikā veicām aptauju par jauniešu izvēli – gandrīz visi jau ir izlēmuši un gatavi studēt RSU, turklāt apmeklējuši dažādus mūsu universitātes sagatavošanas kursus un Jauno mediķu akadēmiju. Bija pārstāvēta visa Latvija. Daži skolēni braukuši pat vairākus simtus kilometru, lai nokļūtu RSU. Motivācija ir izcili augsta. Lepojamies ar jauniešiem!” Rektors īpaši pateicas ikvienam, kurš ar savu personisko klātbūtni un darbu palīdzēja organizēt tik izcilu Atvērto durvju dienu pasākumu.