Skolēniem

Ar diviem pasākumiem šomēnes Rīgas Stradiņa universitātē turpinās jauniešu erudīcijas konkurss Homines 2018.

Pirmā kārta norisinājās skolās pagājušā gada decembrī un šā gada janvārī. Lai izcīnītu tiesības startēt konkursa finālā, 2. martā tiešsaistē organizētajā zināšanu pārbaudē par bioloģijas, cilvēka anatomijas, fizioloģijas un higiēnas jautājumiem – otrajā kārtā – piedalījās 396 audzēkņi no 44 Latvijas skolām.

ingus_skadins.jpg

Sīvo konkurenci otrajā kārtā apliecina ļoti blīvie rezultāti, kādus uzrādīja teju 100 uz finālu uzaicinātie dalībnieki. Medicīnas fakultātei ir liels prieks par skolnieku parādītajām zināšanām un iegūtajiem vērtējumiem konkursa otrajā kārtā, kas liecina par skolēnu izcilajām zināšanām cilvēka veselībā. Paldies skolotājiem, kuri sagatavoja konkursam tik zinošus skolēnus.

Medicīnas fakultātes prodekāns, Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docents Ingus Skadiņš.

Pēc rezultātu izvērtēšanas uz pēdējo kārtu uzaicināti 98 konkursanti – 26. martā viņi pulcēsies Rīgas Stradiņa universitātē un sacentīsies praktiskajās darbnīcās. Visvairāk finālā iekļuvušo dalībnieku ir no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas (desmit audzēkņu), savukārt citu pilsētu izglītības iestāžu vidū vislabāk veicies Ventspils Valsts 1. ģimnāzijai, kuru konkursa beidzamajā kārtā pārstāvēs septiņi audzēkņi.

Vēlam veiksmi Homines 2018 finālistiem!

Konkursu organizē RSU Medicīnas fakultāte un Bioloģijas skolotāju asociācija. Tā nosaukums aizņemts no latīņu vārda homines, kas nozīmē cilvēki. Plānots turpmāk konkursu organizēt katru gadu.