Preses relīzes

Šajās dienās Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) aizrit iepazīšanās nedēļa, kas tradicionāli tiek rīkota pirms jaunā studiju gada sākuma, lai dotu iespēju ārvalstu studentiem iepazīties ar RSU un vienam ar otru. Šogad studijas uzsāks rekordliels ārvalstu studentu skaits – 508 jaunieši, pārstāvot 39 dažādas valstis. Pērn tie bija 420 studenti no 35 valstīm. Kopumā RSU patlaban studē nedaudz vairāk kā 2900 ārvalstu studenti no 77 valstīm.

Lielākā daļa jaunuzņemto ārvalstu studentu nāk no Eiropas – Vācijas (28 %), Zviedrijas (25,2 %), Somijas (13 %), Norvēģijas (12 %), Portugāles (3,5 %), Spānijas (2,8 %) un Itālijas (2,6 %), taču gandrīz 40 studenti uz Rīgu mērojuši tālu ceļu, ierodoties no Dienvidāzijas, Tuvajiem Austrumiem, Vidusāzijas, Ziemeļamerikas, un Dienvidamerikas. Pirmkursnieki studijas sāks piecās programmās. Tradicionāli vispopulārākās ir studiju programmas Medicīna, kurā uzņemti 429 studenti, un studiju programma Zobārstniecība ar 58 studentiem; vienlaikus ārvalstu studenti uzņemti arī programmās Starptautiskā pārvaldība un diplomātija, Veselības vadība un Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība.

Tiekoties ar pirmkursniekiem, RSU rektors prof. Aigars Pētersons īpaši uzsvēra RSU apņemšanos veidot patiesi starptautisku vidi – turpat katrs ceturtais students un vieslektors nāk no ārzemēm, līdz ar to universitāte piedāvā daudz iespēju jaunu kontaktu un pieredzes veidošanā. Rektors vēlēja sekmes studijās un atgādināja par plašajām studentu dzīves iespējām. Starptautisko sakaru departamenta direktore dr. Baiba Pētersone jaunos studentus mudināja pieiet savām studijām un izvēlētajai nākotnes profesijai ar degsmi jau no pirmās dienas, izmantot visas iespējas, kuras sniedz RSU starptautiskā un multikulturālā  vide, kā arī censties radīt pozitīvas izmaiņas un uzlabot pasauli, pielietojot uzkrātās zināšanas un pieredzi.

Iepazīšanās nedēļas programmas ietvaros jaunieši tikās ar pārstāvjiem no dažādām RSU fakultātēm, administratīvā atbalsta vienībām un studentu organizācijām. Klātesošos uzrunāja gan RSU Studējošo pašpārvaldes, gan Ārvalstu studentu asociācijas vadītāji, informējot par studiju procesu, tostarp par studentu platformu, pārbaudījumiem un sekmju novērtējumu.

Iepazīšanās nedēļas laikā studentiem vēl bija iespēja uzklausīt RSU itāļu studentu personīgos iespaidus un pieredzi par dzīvi Rīgā, savukārt Rīgas pašvaldības policija iepazīstināja ar būtiskiem drošības un sabiedriskās kārtības noteikumiem. Programma noslēdzās ar latviešu kultūras piedāvājumu – latvisko ēdienu baudīšanu un dančiem.

Papildu informācijai