Skolēniem
Uzņemšana

Tikai pusgadu pēc Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) absolvēšanas Alise Tīdena jau tikusi pie sociālo tīklu speciālistes amata uzņēmumā DelfinGroup, kur fotografēšana ir viens no viņas darba pienākumiem.

“Man ikdienā noder ne tikai iegūtās zināšanas par fotogrāfiju, bet arī tas, ko RSU lekcijās un nodarbībās uzzināju par citiem audiovizuālajiem medijiem un komunikācijas principiem,”

piebilst studiju programmas Fotogrāfija absolvente Alise.

Jau 2. kursā viņai bijusi iespēja sevi pierādīt un strādāt par sociālo tīklu speciālisti Mārtiņa Rītiņa restorānā Vincents, kur darba intervijā kā portfolio Alise rādījusi universitātē tapušos darbus. “Trešajā kursā sāku strādāt par mārketinga vadītāju nekustamo īpašumu aģentūrā Aver un turpmāk esmu strauji kāpusi pa karjeras kāpnēm,” saka jauniete.

alise_tidena_izlaidums_28062022-03.jpg2022. gada 28. jūnijs. Alise (labajā pusē) RSU izlaiduma dienā ar kursabiedreni Annu. Foto no privātā arhīva

Kāpēc savulaik izvēlējies studēt RSU studiju programmā Fotogrāfija?

Tas bija pavisam nejaušs lēmums. Pēc vidusskolas iestājos citā universitātē, taču pēc gada sapratu, ka šīs studijas nav domātas man, tāpēc meklēju kaut ko sev tīkamu. Gribējās kaut ko radošu, tāpēc izvēlējos RSU studiju programmu Fotogrāfija.

Vai tu nodarbojies ar fotografēšanu?

Ikdienā fotogrāfija ir palikusi vaļasprieka līmenī. Fotografēšana ļauj parādīt savu skatījumu, emocijas un dažādus dzīves notikumus. Man patīk iemūžināt skaistus brīžus un pamanīt skaisto katrā sīkumā. Manuprāt, katra fotogrāfija sevī ietver kādu stāstu, un visbiežāk es ar tiem dalos sociālajos tīklos.

Vai taisnība, ka tavs bakalaura darbs bija saistīts ar fotogrāfiju un dzeju?

Mana bakalaura darba nosaukums ir Fotogrāfijas un dzejas hibriditāte autoetnografiskā fotostāstā.

Es izveidoju fotogrāmatu Inside out (Ar iekšpusi uz āru) ar pašas sacerēto dzeju angļu valodā un pašportreta bildēm, kas šos dzejoļus atspoguļo vizuāli.

Dzeja man vienmēr ir bijusi svarīgs izpausmes veids, un gribēju parādīt, kā šie divi mākslas veidi viens otru papildina.

alise_tidena_aizkadrs_no_bakalaura_darba05.jpgAizkadrs no Alises bakalaura darba tapšanas. 11.03.2022. Foto no privātā arhīva

Kāpēc ir vērts studēt RSU studiju programmā Fotogrāfija?

Manuprāt, fotogrāfija ļoti attīsta radošo domāšanu – visu iemācies saskatīt no pavisam citas prizmas.

Turklāt šī nozare ir ļoti pieprasīta.

Pat ja tavs dzīves aicinājums nav būt par fotogrāfu, jebkurā medijā vai darbā ar soctīkliem darba devējs ļoti novērtē, ja tev ir zināšanas par fotogrāfiju un prasme fotografēt.