Pētnieku akadēmija

Lai rosinātu studentus spert pirmos soļus pētniecībā, arī šogad norisināsies projekts Pētnieku akadēmija, ko īsteno Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Absolventu asociācija sadarbībā ar RSU Studējošo pašpārvaldi. Balstoties uz pērnā gada dalībnieku vēlmēm, šogad projekts tapis izvērstāks – paralēli sešām lekcijām par pētniecības pamatjautājumiem reģistrētiem dalībniekiem būs iespējams pieteikties ne vien praktiskiem semināriem, bet arī sadarbībai ar mentoriem, kuru paspārnē izstrādāt savu zinātnisko darbu.

rsu-aa-kalva-arturs

Sākot studijas, bieži tiek stāstīts par zinātniskās darbības nozīmi, bet ne viens vien jaunais pētnieks attopas strupceļā, kad pētījums jāuzsāk. Pētnieku akadēmija ļauj studentiem apgūt kā kvalitatīvas pētniecības pamatjautājumus, tā arī detalizētas nianses. Ar projekta palīdzību vēlamies parādīt studentiem, ka pētījuma izstrāde var būt ne vien noderīgs, bet arī interesants veids, kā izmantot teorētiski iegūtās zināšanas praksē.

Artūrs Kaļva, RSU Absolventu asociācijas izpilddirektors

Projekta atklāšana notiks jau 25. septembrī plkst. 16.00 RSU centrālās ēkas 3. auditorijā ar asociētās profesores Dzintras Kažokas lekciju Ievads pētniecībā. Pēcāk, līdz pat janvārim, paredzētas vēl piecas lekcijas, kuru laikā jaunieši varēs audzēt savus pētnieciskos muskuļus, izzinot visus pamatjautājumus, kas aktuāli kvalitatīva pētnieciskā darba veidošanai, publicēšanai un prezentēšanai. Šīs lekcijas atvērtas ikvienam interesentam.

Tikmēr paralēli norisināsies semināri un sadarbība ar mentoriem, kas ir šāgada Pētnieku akadēmijas jaunums. Mentoru sistēma tapusi pēc RSU veselības aprūpes studentu ierosinājuma, un mentori būs pieejami Medicīnas fakultātes, Zobārstniecības fakultātes, Rehabilitācijas fakultātes, Farmācijas fakultātes, kā arī Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes studentiem. Atšķirībā no lekcijām, kas pieejamas ikvienam bez iepriekšējas reģistrācijas, dalībai semināros un mentoru programmā nepieciešams reģistrēties, līdz 13. septembrim aizpildot reģistrācijas anketu. Semināri ir paredzēti ierobežotam dalībnieku skaitam. Katram reģistrētajam dalībniekam vai dalībnieku grupai būs piesaistīts pieredzējis mentors, kura vadībā visa projekta garumā varēs izstrādāt zinātnisko darbu.

Reģistrēties Pētnieku akadēmijai

Petnieku_akademija_lead.png