Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Topošajiem studentiem

Prijadharšini Ravi (Priyadharshini Ravi) ir piektā gada medicīnas studente, kura pašlaik atrodas savās mājās Anglijā. Jauniete ir sadarbības koordinatore Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Ārvalstu studentu asociācijā (ĀSA). Sarunai pievienojas arī 4. kursa Farmācijas fakultātes studente Elizabete Paula Valguma, kura ir RSU Studējošo pašpārvaldes (SP) iekšējās sadarbības un cilvēkresursu virziena vadītāja, un 2. kursa Medicīnas fakultātes studente Lāsma Ludborža, kura ir Iekšējās sadarbības un cilvēkresursu virziena vadītājas vietniece. Studentes kopīgi organizēja Integrācijas mēnesi, kurš šogad pirmo reizi noritēja tiešsaistē. 

Kas notiek Integrācijas mēnesī?

Prija: Integrācijas mēneša galvenais mērķis ir parādīt RSU studentu daudzveidību. Šeit mācās studenti no visas pasaules!

Lāsma: Jā, mērķis ir iepazīstināt visus ar studentu daudzveidību, jo mēs patiešām esam ļoti dažādi.

Kurš bija šā gada Integrācijas mēneša iniciators? 

Lāsma: Idejas iniciatori esam mēs. Pēc tam uzrunājām ĀSA, līdz ar to iesaistījās Prija.

Prija: Es ĀSA esmu atbildīga par ārvalstu studentu biedrībām un asociācijām, tādēļ Lāsma un Elizabete mani uzaicināja uz pirmo organizatoru sanāksmi.

Lūdzu, pastāstiet nedaudz plašāk par biedrību un asociāciju dalību pasākumā!

Lāsma: Rīkojām divus pasākumus platformā Zoom un vairākas Instagram pārņemšanas dienas, kurās studentu biedrības pārņēma SP un ĀSA Instagram kontus un iepazīstināja ar savu valstu kultūru. Pirmais pasākums bija kulinārijas meistarklases kopā ar Itāļu biedrību, kas norisinājās Zoom. Otrais – saruna par modi. 

Prija: Nācām klajā ar pasākumu idejām visi kopā. Jautājām studentu biedrībām, vai tās grib dalīties ar savā valstī iecienītu recepti. Itāļu biedrība bija ļoti atsaucīga un piekrita mācīt studentiem, kā pagatavot tiramisu. Ņemot vērā šā brīža apstākļus, tas bija labākais, ko varējām darīt. Studentiem ļoti patika!

Lāsma: Katrā pasākumā piedalījās ap piecpadsmit studentu.

Prija: Saruna par modi tika rīkota kopā ar ĀSA Debašu klubu, sarunu grupu un organizāciju Fashion Revolution. Mums izdevās sapulcināt daudz studentu, kuri dalījās atšķirīgos viedokļos. Sarunā piedalījās gan vietējie, gan ārvalstu studenti.

integration_cooking1.jpg

Vai plānojot šādu pasākumu rīkot arī nākamgad? Ko darītu citādi, ja pasākumu varētu rīkot klātienē?

Lāsma: Ceru, ka nākamgad februārī atkal varēsim rīkot pasākumu. Noteikti gribētu vismaz vienu pasākumu nedēļā. Varbūt vairāk.

Prija: Gribējām rīkot deju nodarbību, kurā studentu biedrības un asociācijas iepazīstinātu ar savām nacionālajām dejām, taču neatradām gana daudz dalībnieku, kuri gribētu piedalītos tiešsaistē, tāpēc ideju neīstenojām. Taču ideja ir lieliska, būtu ļoti jautri! Varbūt atkārtosim kulinārijas meistarklasi, bet klātienē. 

Vai esat gandarītas par dalību šā gada pasākumā? 

Prija: Esmu ļoti apmierināt! Iesaistījās visas studentu biedrības un asociācijas, katra palīdzēja kaut vai ar mazumiņu – piedalījās Instagram pārņemšanas dienās vai sagatavoja īsu video par godu Valentīna dienai. Protams, gribētos, lai vairāk studentu piedalītos darbsemināros vai iesaistītos sarunā par modi, bet, ņemot vērā šā brīža apstākļus, manuprāt, viss izdevās ļoti labi. 

Kā tas ir – socializēties tiešsaistē?

Elizabete: Mēdz kļūt vienmuļi. Tu pamosties, pulksten 8.00 pieslēdzies nodarbībai, pusi dienas pavadi pie datora, pēc tam pieslēdzies citam – it kā sabiedriskam pasākumam, bet tomēr aiz ekrāna. 

Viss notiek tiešsaistē, un tieši tamdēļ jādomā ārpus rāmjiem. Vēlies ko tādu, kas izceltos uz ierastā fona, rosinātu iesaistīties. 

Piemēram, kulinārijas meistarklases dalībnieki atzina, ka šāds tiešsaistes pasākums ir jaunums. Viņiem patika. Jāmeklē idejas citiem līdzīgiem pasākumiem, kas nebūtu kārtējā lekcija Zoom vidē. 

Ko tā sauktajās Instagram pārņemšanas dienām publicēja katra biedrība? 

Prija: Katrai biedrībai vai asociācijai tika atvēlētas savas pārņemšanas dienas. Biedrības veidoja ap desmit, divpadsmit stāstu par jebkādu tēmu. Āfrikas asociācija Rīgā stāstīja par savu mūziku, Asīrijas studentu asociācija – par ēdienu. Starplaikā dalījāmies ar Spotify dziesmu sarakstiem. Studenti sūtīja savā valstī populāras dziesmas. ASV studentu asociācija un Āzijas biedrība apvienojās, lai nedēļas garumā par godu Valentīna dienai piedāvātu iepazīt savu valstu labākās romantiskās filmas. Valentīna dienā biedrības sūtīja apsveikumus dažādās valodās. Pārņemšanas dienas bija daudzveidīgas, bija ļoti jautri!

integrationmonth_playlists.png

Kā jūtaties pēc pasākuma rīkošanas? Vai sasniedzāt mērķi?

Prija: Domāju, sasniedzām. Manuprāt, izdevās parādīt kultūru daudzveidību. Ceru, ka nākamgad atkārtosim. Integrācijas mēnesis tiek rīkots februārī, un tas nozīmē, ka jaunos RSU studentus var iepazīstināt ar biedrībām un to rīkotajiem pasākumiem.

Lāsma: Ja kaut viens cilvēks uzzināja ko jaunu par studentu biedrībām RSU, pasākums izdevās. Vietējie studenti par ĀSA varbūt neko daudz nezina, tādēļ, manuprāt, šis ir lielisks veids, kā parādīt, cik dažādi ir studenti. Jā, manuprāt, mērķi sasniedzām. 

Elizabete: Pasākums arī parādīja lielisko sadarbību starp mums un ārvalstu studentiem un to, ka mēs visi, par spīti kuplajam skaitam, esam saistīti. Labprāt atkārtotu pasākumu nākamgad, man jau ir idejas. 

Kāds ir nākamais iecerētais pasākums? 

Elizabete: Līdzīgs pasākums, kas tuvojas, ir Nojaukt barjeras (Breaking Barriers), taču vēl nav atrasta rīkotāju komanda.