Jubilejas
Atzinība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 65 gadu jubilejas Senāta svinīgajā sēdē, kas notika 18. septembrī, tika pasniegti Ministru kabineta, Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas atzinības un pateicības raksti RSU docētājiem, kā arī vadības un administrācijas pārstāvjiem.

RSU mācību prorektorei Tatjanai Koķei tika pasniegts Ministru kabineta atzinības raksts – par nozīmīgu ieguldījumu akadēmisko procesu pilnveidē, studiju kvalitātes veicināšanā un uz studentiem orientētas pieejas integrēšanā universitātes ikdienas darbā.

tatjana_koke_rsu_65_sede-lead-RSU.jpg

No kreisās: izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pasniedz Ministru kabineta atzinības rakstu RSU mācību prorektorei Tatjanai Koķei.

Kuri ir nozīmīgākie darbi, ko līdz šim esat paveikusi savā amatā, vairojot RSU atpazīstamību un sasniegumus?

Mani centieni un mana darba mērķis ir kvalitatīvu studiju piedāvājums, kurā students tiek sadzirdēts un vērtēts kā pilntiesīgs studiju procesa dalībnieks un īstenotājs, nevis patērētājs vai klients.

Man ir svarīgi, ka dzirdam studentus un nestāvam uz vietas – ka saprotam, kādas ir Latvijas un pasaules tendences, un zinām, uz kurām no tām un cik ātri ir jāreaģē. Šajā jomā gribu uzsvērt lielisko sadarbību ar RSU Studējošo pašpārvaldi.

Iepriekš minētais reducējas ikdienas organizatoriskos darbos, bez kā virzība nav iespējama. Piemēram, esam ieviesuši praksi, ka dekāni Dekānu padomē katra semestra beigās sniedz analīzi par studentu sekmēm sesijā, divas reizes gadā pēc katras studiju programmas vai studiju kursu aptaujas viņi pastāsta par padarīto un plānoto – kā studenti ir vērtējuši studiju programmu vai studiju kursu, kādus priekšlikumus ir izteikuši un ko darīsim, lai uzlabotu studiju procesu, ņemot vērā šos priekšlikumus. Ir jāiegulda darbs, lai kaut kas notiktu.

Protams, milzīgs darbs ir izdarīts ar studiju programmu darba organizācijas pilnveidi – ir ieviesta lekciju un nodarbību elektroniskā plānošana. Tas noticis sadarbībā ar IT departamentu un attīstības prorektoru Tomu Baumani. Ir izveidota platforma studiju kursu aprakstiem – tos tagad var iesniegt elektroniski. RSU e-vide ir tik ļoti uzlabota! Visi šie uzlabojumi tuvāko gadu laikā samazinās universitātes administratīvo slogu.

Pārmaiņas notiek. Ne viss varbūt norit tik ātri, kā gribētos, taču virzība uz kvalitātes pilnveidi ir sistēmiska, un tas ir normāli.

Tas viss arī vairo RSU atpazīstamību. Atpazīstamība nav mans mērķis, tā ir mūsu komandas padarīto darbu loģisks iznākums.

Ko plānojat paveikt tuvākajā laikā RSU attīstības veicināšanai?

Lielākais, ko šogad esam sākuši darīt un plānojam pabeigt līdz nākamā semestra sākumam, ir izdiskutēti un izstrādāti veselības aprūpes studiju programmu kvalitātes kritēriji un mērāmi rādītāji, kas būtu saprotami gan studentiem, gan mācībspēkiem.

Kāda ir jūsu līdzdalība RSU popularizēšanā, īpaši ārvalstu studentu piesaistē?

Pagājušajā akadēmiskajā gadā veicām internacionalizācijas pētījumu – par studiju procesu ar ārvalstu studentiem, kurā piedalījās 170 studentu, akadēmiskais personāls u. c. Pētījuma datus apkopojām un zinātniskajā konferencē prezentējām RSU zīmola izvērtējumu, tādā veidā veicinot zīmola stiprināšanu un atpazīstamību.

Jāatzīst, ka ārvalstu studenti bija ļoti priecīgi, ka ar viņiem runā, viņus uzklausa un dzird. Uzreiz arī reaģējām uz viņu priekšlikumiem un vēlmēm. Piemēram, esam abonējuši datubāzi Up to date, ko ierosināja studenti.

Tikko aizvadīti RSU 65 gadu jubilejas pasākumi. Kādu jūs gribētu redzēt universitāti 100 gadu jubilejā?

Es gribētu redzēt to piepildītu ar zinātkāriem un ieinteresētiem studentiem. Un lai studiju formas būtu pēc iespējas dažādākas. Varbūt, ka mēs vēl nezinām, kādas tās tajā laikā būs, taču lai noteikti būtu atvērtība, pieejamība plašākai sabiedrībai.

Medicīnas studijās es gribētu redzēt pašiem savu universitātes klīniku, kura ir ieinteresēta jauno speciālistu audzināt sev līdzi ikdienas darbā.

Jāpiebilst gan, ka universitāte attīstīsies, ja RSU absolventi atrod labu darbu savā specialitātē, ir apmierināti, labi atalgoti un dod pienesumu savas universitātes tālākajā izaugsmē.

Kāpēc, jūsuprāt, Rīgas Stradiņa universitāte ir labākā universitāte Latvijā?

Jāpiemin, ka pirmā asociācija, izdzirdot RSU vārdu, vairākumam no aptaujātajiem visbiežāk ir prasīgums un ļoti nopietnas studijas. Manuprāt, tas ir lieliski!

Esam labākie tāpēc, ka ir šis prasīgums, un tāpēc, ka universitātē ir ļoti daudz augsti motivētu studentu. Es pat gribētu teikt, ka RSU nav tādu gadījuma studentu, kuri iestājas tikai tāpēc, ka nezina, kur studēt. Tas arī veido vidi un prasīgumu, jo viņi zina, kāpēc šeit ir iestājušies.

Vēl viena svarīga lieta ir tā, ka Rīgas Stradiņa universitātē novērtē to, ko cilvēki dara – gan studenti, gan darbinieki. Tā mūsdienās ir ļoti liela vērtība!