Absolventiem
Attīstība
Darbiniekiem
Skolotājiem

Trešdien, 11. maijā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vadības, zinātnieku un studējošo pārstāvji apmeklēja topošo farmācijas studiju un zinātnes kompleksu Konsula ielā 21, kas atrodas blakus RSU centrālajai ēkai. RSU pārstāvji apskatījās, kā norit darbi būvobjektā un cik daudz līdz šim ir paveikts. Ēkas būvniecības darbu speciālisti izrādīja telpas un pastāstīja, kas un kurā vietā atradīsies, kā arī iepazīstināja ar darbu izpildes laika grafiku.

Darbi daudzstāvu ēkā, kas top ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, turpinās. Plānots, ka rudenī notiks jaunās ēkas atklāšana.

konsula_iela_21_05.2022.jpg

"Ieguldot ERAF un RSU pašu pelnītos līdzekļus jaunā kompleksa būvniecībā, mēs stiprinām universitātes zinātnes un studiju kapacitāti rūpnieciskajā farmācijā, kas ir Latvijas viedā specializācijas joma.

Rūpnieciskajai farmācijai ir augsts potenciāls inovatīvu un augstas pievienotās vērtības produktu radīšanā. Pasaules līmeņa farmācijas zināšanu koncentrēšana Konsula ielā 21 ievērojami stiprinās RSU un Latvijas ceļu uz šī mērķa sasniegšanu," uzsver RSU rektors Aigars Pētersons.

Jaunais komplekss būs mājvieta Farmācijas ķīmijas katedrai, Farmakoloģijas katedrai un Lietišķās farmācijas katedrai, kā arī zinātnes attīstībai tik būtiskajai Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorijai. Tās būs modernas studiju telpas un pasaules līmeņa zinātnes centrs, kura kopējā platība ir 7151 m².

Šī ēka papildinās RSU studentu pilsētiņu un ir viena no apjomīgākajām un tehniski sarežģītākajām būvēm, kas tapusi augstskolas 71 gadu ilgajā vēsturē. Būvniecības darbu līgumcena ir 8 468 500 eiro (neskaitot PVN), un no tās teju puse ir ERAF līdzfinansēta.

Objekts top ar specifiskā atbalsta mērķa (SAM) 1.1.1.4 pasākuma P&A infrastruktūras attīstīšana viedās specializācijas jomās un zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes stiprināšana līdzfinansēta projekta Rīgas Stradiņa universitātes farmācijas jomas pētniecības infrastruktūras attīstība (līguma nr.1.1.1.4/17/I/011) un SAM 8.1.1. Palielināt modernizēto STEM, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas, studiju programmu skaitu līdzfinansēta projekta Studiju vides attīstība Rīgas Stradiņa universitātē (līguma nr.8.1.1.0/17/I/006) atbalstu.

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_1333_400_s_c1_c.jpg