Darbiniekiem

Topošie ārsti – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas vecāko kursu studenti – , izmantojot virtuālās realitātes 3D traumu simulatoru, nule kā apguvuši dažādas prasmes, lai varētu palīdzēt cietušam cilvēkam.

Šoreiz 3D traumu simulators ļāva apgūt pacienta novērtēšanas un palīdzības algoritmu sprādziena izraisītas traumas gadījumā, piemēram, veicot cietušā primāro apskati, ievācot saslimšanas vēsturi, izvēloties nepieciešamos izmeklējumus un lemjot par tālāko pacienta ārstēšanas taktiku.

Studentiem bija iespēja apgūt, kā visefektīvāk atpazīt traumu radītos bojājumus un tos novērst pareizajā secībā, piemēram, nodrošināt elpošanu, apturēt asiņošanu, aizvietot asins produktus, veikt traumēto kaulu fiksēšanu u. c.

"Simulācijas tehnoloģijām veselības aprūpes jomā ir neatsverama nozīme. Tās studentiem dod  iespēju apgūtās zināšanas lietot un nostiprināt praksē. Tehnoloģijas ļauj trenēties neierobežotu reižu skaitu un saņemt tūlītēju atgriezenisko saiti par apgūtajām iemaņām vai pieļautajām kļūdām, neapdraudot pacientu," norāda RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra direktore Ieva Šlēziņa. "Mācību procesu esam papildinājuši ar virtuālās realitātes un datorsimulācijas iespējām. Tās ļauj studiju procesu padarīt interaktīvāku arī tādos apstākļos, kad kontakts klātienē ir ierobežots un apmācībās jānodrošina attālināta piekļuve."

Simulācijas priekšrocība ir tās eksperimentālais raksturs. Ir pierādīts, ka eksperimentējot pieaugušie cilvēki iemācās labāk, turklāt virtuālās realitātes vide ļauj attīstīt topošo speciālistu lēmumpieņemšanas prasmi.

Apmācības notika RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā sadarbībā ar RSU Militārās medicīnas pētījumu un studiju centru un uzņēmumu Exonicus. Mācības ir balstītas uz ASV pieredzi, izmantojot American College of Surgeons izstrādāto metodoloģiju (Advanced trauma life support). Apmācības turpināsies septembra beigās.

Missing content item.