Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

Marta sākumā studiju vizītē uz Eiropas Parlamenta (EP) darba vietu Briselē devās 10 sekmīgākie, pētnieciski un sabiedriski aktīvākie Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Eiropas studiju fakultātes Politikas zinātnes katedras studenti. Šo iespēju, kuru topošajiem politikas un starptautisko attiecību speciālistiem nodrošināja Latvijas eiroparlamentārieši, turpmāk iecerēts piedāvāt ik gadu, šādi atbalstot spējīgākos RSU programmu Politika un politiskā komunikācija un Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas studentus.   

Studentus Briselē uzņēma EP deputāti Inese Vaidere, Sandra Kalniete un Kārlis Šadurskis; katrs piedāvāja mazliet atšķirīgu vizītes programmu. Tomēr visiem jauniešiem viesošanās laikā bija iespēja iepazīt EP funkcijas, ikdienas darbu un attīstības vēsturi interaktīvi izglītojošajā centrā Parlamentarium, izzināt parlamentāriešu iespējas ietekmēt pieņemtos lēmumus, kā arī iepazīt Parlamenta iespējas ietekmēt procesus Eiropā un plašāk.  

Trešā kursa studenti Katrīnu Mariju Sitnieci Briselē uzņēma deputāte Inese Vaidere. Jauniešiem tika izrādīta gan plenārsēžu zāle, gan deputātes birojs, gan Eiropas vēstures māja (House of European History), kuras ekspozīcija stāsta par reģiona vēstures līkločiem un nākotnes izaicinājumiem. “Šis pārsteigums bija patīkams trīs gadu darba novērtējums. Tā bija vērtīga pieredze – iepazīties ar Eiropas Parlamenta darbu, kā arī Eiropas politisko centru – Briseli. Tomēr Briseles apmeklējuma pozitīvāko iespaidu atstāja tieši deputātes sirsnība un ieinteresētība. Turklāt, ņemot vērā ikdienas saspringto studiju grafiku, tā bija patīkama iespēja tuvāk iepazīt savus kursabiedrus,” stāsta Katrīna Marija.

RSU Politikas zinātnes katedras lektore Lelde Metla-Rozentāle, kura pavadīja jauniešus braucienā, cer, ka pirmā studiju vizīte kalpos kā papildu motivācija politikas un starptautisko attiecību nozares studentiem mācību laikā būt neatlaidīgiem, lai trešā kursa noslēgumā varētu pretendēt uz šo balvu – apmaksāto braucienu. Viņa atgādina, ka brauktgribētājiem būtiskas ir gan sekmes, gan zinātniskā aktivitāte, piemēram, dalība konferencēs un semināros, gan tādas sabiedriskās aktivitātes kā dalība nevalstiskajās organizācijās.