Attīstība

Otrdien, 13. decembrī, Ministru kabinetā vienbalsīgi lemts reorganizēt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pakļautībā esošo Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), ar 2026. gada 1. janvāri pievienojot to Rīgas Stradiņa universitātei (RSU). Akadēmija arī pēc pievienošanas saglabās savu akadēmisko un zinātnisko autonomiju, turpinot pastāvēt kā atsevišķa RSU struktūrvienība.

RSU ir viena no četrām Latvijas zinātnes universitātēm un, esot daļa no zinātnes universitātes ekosistēmas, LSPA iegūs gan iespējas pretendēt uz IZM bāzes un snieguma finansējumu, gan spēs piesaistīt nozīmīgu finansējumu no Latvijas Atveseļošanās un noturības mehānisma fonda plāna, kas palīdzēs stiprināt akadēmijā piedāvāto studiju programmu konkurētspēju un kāpināt sasniegumus zinātnē. Reorganizācijas ietvaros kā aktuāli risināmie jautājumi ir paredzama LSPA infrastruktūras un atalgojumu sistēmas sakārtošana, konkrēto mērķu realizācijai piesaistot atbilstošu valsts budžeta un ES atbalsta mehānismu finansējumu.

Tuvāko sešu mēnešu laikā paredzēts izveidot akadēmijas reorganizācijas komisiju, kurā būs ietverti pārstāvji no LSPA, RSU, IZM, Veselības ministrijas, abu augstskolu studējošo pašpārvaldēm un arodorganizācijām. Detalizēts akadēmijas reorganizācijas plāns jāizstrādā līdz 2024. gada 1. aprīlim.

lspa5-2020_janvaris.jpg

lspa_cilveki.jpg